رسانه خبری پیامِ ایرانی

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به ۹۳۳ نفر رسیدمنبع: دبی_العربیه.نت فارسی

فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه (بهداشت) افغانستان شنبه ۱۸ آوریل اعلام کرد، در ۲۴ ساعت گذشته ۲۷ مورد مثبت تازه ویروس کرونا در این کشور ثبت شد که با ثبت این موارد آمار مجموع مبتلایان به ۹۳۳ نفر رسید.

به گزارش منابع خبری، فیروز در مراسم گشایش مرکز تجرید بیماران کوید ۱۹ در قصر درالامان کابل گفت، این ۲۷ مورد مثبت تازه شامل کابل ۱۲ مورد، پکتیا ۷ مورد، لوگر چهار مورد، هرات دو مورد، بامیان یک مورد و دایکندی یک مورد می شوند.

وی تایید کرد، تاکنون ۳۳ نفر بر اثر ویروس کرونا در افغانستان جان باخته و ۱۱۲ نفر دیگر مصاب به این ویروس بهبود یافته اند. وزیر صحت عامه افغانستان گفت، مرکز تجرید بیماران کوید ۱۹ قصر دارالامان کابل ظرفیت ۲۰۰ بستر را دارد و برای نگهداری بیماران کرونا استفاده میشود.

از سوی دیگر، محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان شامگاه چهارشنبه ۱۵ آوریل در پیام تصویری از مردم خواست برای جلوگیری از یک فاجعه بزرگ ناشی از ویروس کرونا در خانه بمانند.

غنی تاکید کرد، تجرید و قرنطینه یک نورم جهانی و توصیه شده از سوی سازمان صحی جهان و متخصصان برای پیشگیری از گسترش این ویروس است.

وی اظهار کرد، با اجرای قیودات و قرنطینه بیشتر شهروندان کشورش بیکار شدند که برای رسیدگی به این معضل شرکت انکشاف ملی روی ایجاد شغل کار میکند.

محمد اشرف غنی علاوه کرد، در تمام ولایتهای افغانستان مراکز تجرید و قرنطینه ساخته میشود تا افراد مشکوک و مبتلا به ویروس کرونا در آنجا نگهداری شوند.

رئیس جمهوری افغانستان از مردم خواست ویروس کرونا را جدی بگیرند به توصیههای صحی توجه جدی کنند. هم چنان وی از طالبان خواست در این شرایط حساس آتش‌بس کنند.

در همین حال، مقامهای اداره تنظیم زندانهای افغانستان به رسانه‌ها گفته‌اند، برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تا کنون ۵۳۰۰ زندانی از زندانهای این کشور آزاد شدند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.