افتخار آفرینی قابلمه ای!

به اشتراک گذاشتن۱۹ ساعت،۶ دقیقه

نخبه‌گان ایرانی بارها ثابت کرده اند که با دست خالی و با کمترین امکانات هم قادرند حماسه خلق کنند. هنوز مدت زیادی از حماسه تولید انرژی هسته ای داخل قابلمه در زیرزمین خانه توسط یک نوجوان نخبه ایرانی نگذشته که یک نخبه دیگر ظهور کرد و توانست با استفاده از درب قابلمه دستگاه کشف و شناسایی ویروس کرونا را به جهانیان عرضه نماید. برخلاف نخبه اول که حمایت چندانی از او نشد، این بار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تمام قد پشت این نخبه ایرانی ایستاد. این اختراع حیرت انگیز با نام «مستعان ۱۱۰» در حضور فرمانده کل سپاه به عنوان سند توانمندی غیر هسته ای ما رونمایی و به جهان معرفی شد.

گفتنی ست این جوان نخبه ایرانی قبلا بارها از اختراع «درب قابلمه ای» خود تحت عناوین مختلف "معدن یاب"، "مین یاب"، "سوخت یاب"، "گنج یاب" و مانند آن رونمایی کرده بود ولی هر بار مدت کوتاهی توسط مسئولین استانی مورد تقدیر و تشکر قرار می‌گرفت و بعد هم متاسفانه فراموش می‌شد. این بار اما از اختراع خود تحت عنوان دستگاه «کرونایاب» پرده برداری نمود. با توجه به استقبال بی نظیر سپاه پاسداران از این اختراع به نظر می‌رسد بالاخره این نخبه ایرانی توانسته که میخ خود را جای درستی بکوبد! از آنجا که جوانهای نخبه و انقلابی زیادی علاقمند به دانستن رموز موفقیت و رسیدن به موفقیتها و موقعیتهای اینچنین هستند؛ ما در این نوشته سعی می‌کنیم یک راهنمای فشرده برای قدم گذاشتن بر جاده افتخار در نظام مقدس جمهوری اسلامی ارائه نماییم.

اول – تحصیلات، دانش و ضریب هوشی را فراموش کنید.

اولین نکته این است که شما بدانید نداشتن دانش، تحصیلات و حتی هوش بالا هیچوقت مانعی برای نخبه بودن در نظام مقدس جمهوری اسلامی نیست. فقط کافیست در مسیر ولایت گام بردارید و اعتماد به نفس داشته باشید. تجربه ثابت کرده است که حتی با مدرک «سیکل» و ضریب هوشی «اورانگوتان» هم می‌شود در این نظام به عنوان چهره نخبه و چه بسا نابغه مطرح شد، توسط مقامات لشکری و کشوری مورد تقدیر قرار گرفت و حتی بالاترین مسئولیتها را نیز به دست آورد.

دوم – نیازها و مسائل روز را شناسایی کنید.

در همه سوراخها سرک بکشید. همیشه دفترچه یادداشتی در جیب داشته باشید و مسائل مهم روز و مشکلات جاری مملکت را که سوژه بحث محافل ارزشی و جوانان مومن و انقلابی ست، یادداشت کنید. این کار کمک می‌کند که همیشه لیست به روزی برای اختراع، اکتشاف و نوآوری داشته باشید. هرچیزی که اختراع کردید قبل از ثبت و اعلام آن، به لیست خود مراجعه کنید. اگر مساله روز «قاچاق سوخت» است اختراع خود را با نام «سوخت یاب» ثبت کنید. اگر مشکل اصلی امنیتی و ترس از حملات تروریستی ست اعلام کنید «بمب یاب» ساخته اید. اگر مشکل کروناست بگویید «ویروس یاب» ساخته اید و اگر همه چیز آرام و خوب است و مشکلی نیست بگویید «توپ گلف یاب» درست کرده اید. (البته این بخش آخر برای کشور ایران موضوعیتی ندارد.)

سوم – از نوابغ و نخبه گان اقصا نقاط جهان ایده بگیرید و الگو برداری کنید.

دستگاه ویروس یابی که توسط مخترع نخبه ایرانی به منصه ظهور رسید در حقیقت الهام گرفته از اختراعی ست که سالها پیش یک نابغه انگلیسی به نام «مک کورمک» آن را به دنیا عرضه کرد. این نابغه انگلیسی با اینکه سزاوار دریافت لقب «سِر» از ملکه انگلیس و جایزه نوبل بود، اما متاسفانه به اتهام کلاهبرداری به زندان افتاد. امروز زندانهای غرب پر شده است از صاحبین فکرهای درخشان و اختراعات بی نظیر که به خاطر نبودن مدیریت انقلابی در غرب متاسفانه در زندانها به سر می‌برند. ایده های این افراد را می‌توانید در اینترنت جستجو کرده و با الهام گرفتن و بومی سازی، آنها را به جامعه و ام القرای جهان اسلام ارائه نمائید. مطمئن باشید اینجا اگر در مسیر ولایت گام برداشته باشید نه تنها کلاهبردار و کلاش و فریبکار معرفی نخواهید شد بلکه قدر می‌بینید و بر صدر می‌نشینید!

چهارم – از هر کانالی می‌توانید با سپاه پاسداران لینک شوید.

یکی از نخبه پرور ترین ارگانها و سازمانهایی که در نظام جمهوری اسلامی فعالیت می‌کند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ست. با هر سطح از دانش، تجربه، تخصص، هوش و حتی شعور! می‌توانید در آنجا بدون مانع و چالش رشد کنید و بالا بروید. فقط به عنوان نمونه عرض کنیم، شخصی نصاب ویندوز و آنتی ویروس بود و ناگهان با شعار «هک کردن صفحات ضد انقلاب»، با «برادران» در سپاه لینک شد. افرادی که از بیرون شاهد و ناظر بودند و ایشان را می‌شناختند مسخره می‌کردند که این بابا اصلا اینکاره نیست و صفحاتی را هم که ادعا می‌کند هک کرده خودش ساخته است. تصور این بود که به زودی او را با اردنگی از سپاه بیرون می‌کنند. اما همین شخص الان سردار ارتش سایبری‌ست و دفتر و دستک و خدم و حشمی دارد که بیا و ببین! این مثال را زدم که بدانید راه رشد در سپاه پاسداران الا ماشاء الله باز است. اگر به خاطر نداشتن قابلیتهای فنی و دانش و تخصص کافی از همه جا رانده و مانده هستید، می‌توانید چفیه بیندازید و بروید زیر سایه مقام عظمای ولایت در مجموعه سپاه پاسداران تبدیل به «نخبه انقلابی» شوید و به معنای واقعی کلمه رشد کنید!منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *