رسانه خبری پیامِ ایرانی

افزایش ۵۰ درصدی قیمت نان پیش از ابلاغ سراسری<![CDATA[16 دقیقه

استان‌وایر – رئیس اتحادیه نانوایان کرج با اشاره تصویب افزایش قیمت نان، می‌گوید افزایش ۵۰ درصدی قیمت نان به صورت غیر رسمی اعمال شده است. او گفته که این افزایش قیمت پیش از ماه رمضان مصوب شده بود اما ابلاغ آن به روزهای آینده موکول شده است.

به گزارش اقتصادنیوز، حجت‌الله نصیری روز شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰، افزایش نرخ نان در کرج را متاثر از پایتخت دانست و توضیح داد: «طی دو سال اخیر علی رغم افزایش چند برابری مواد اولیه، اجاره مغازه، دستمزد کارگر و… نرخ نان ثابت مانده بود که این امر نارضایتی فعالان این صنف را به دنبال داشت».

به گفته نصیری در نرخ جدید انواع نان، افزایش هزینه مواد اولیه، اجاره مغازه و کارگر لحاظ و از مواردی مثل هرینه برق، گاز و… چشم‌پوشی شده است.

خبرگزاری مهر نیز طی گزارشی نوشت که برخی از واحدها نان لواش را با قیمت ۴۰۰ تومان، برخی با قیمت ۴۵۰ تومان و برخی دیگر همان نرخ مصوب ۳۰۰ تومان می‌فروشند.

از سوی دیگر «بهنام نیک‌منش»، معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران افزایش قیمت نان را تخلف دانسته است.

همچنین «صدیف بیک زاده»، مدیرکل دفتر امور خدمات بازرگانی وزارت صمت با توجه به اینکه هنوز دستوری در خصوص افزایش قیمت ابلاغ نشده، گفته که اگر یک واحد نانوایی اقدام به گران کردن نان کند، این اقدام تخلف بوده و مردم می‌توانند این تخلف را به شماره تماس ۱۲۴ اطلاع دهند تا با متخلف برخورد شود.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.