کرونا؛ نخست وزیر اسپانیا وعده داد محدودیت‌ها برای کودکان را کاهش دهد

به اشتراک گذاشتن


کرونا و کودکان اسپانیاییحق نشر عکس
Reuters

کودکان اسپانیایی براساس محدودیت‌های شدید اعمال شده برای مقابله با شیوع ویروس کرونا بیشتر از یک ماه است که اجازه ندارند از خانه خارج شوند.

اما هم اکنون پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا، قصد دارد تا هشت روز دیگر (۲۷ آوریل) این محدودیت‌ها را کاهش دهد. این به معنای آن است که کودکان می‌توانند “کمی در هوای تازه نفس بکشند”.

هشت میلیون کودک اسپانیایی پنج هفته گذشته را در خانه سپری کرده‌اند و نگرانی‌های فزاینده‌ای در مورد خطر سلامتی آن‌ها ابراز شده است.

آدا کولایو، شهردار شهر بارسلون که خود هم بچه دارد چند روز پیش از دولت خواست تا به کودکان اجازه دهند از خانه خارج شوند.

در اسپانیا تاکنون بیش از ۲۰ هزار نفر به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

از زمان شروع همه گیری این ویروس تقریبا ۲۰۰ هزار نفر در این کشور به این بیماری مبتلا شده‌اند.

نخست وزیر اسپانیا در جلسه توجیهی شب گذشته گفت که اسپانیا “سخت ترین لحظات و بی رحمانه ترین حمله همه گیری این ویروس ” را پشت سرگذاشته است.

اما او گفت که از پارلمان درخواست خواهد کرد تا وضعیت اضطراری دراین کشور تا نهم ماه آینده میلادی (ماه مه) تمدید شود به این دلیل که دستاوردهای بدست آورده از این محدودیت‌ها ” هنوز کافی و پایدار نیست” ونباید “با تصمیمات شتاب زده” باعث به خطر افتادن شرایط شویم.

یک گروه حامی حقوق کودکان در اسپانیا در مورد مشکلات فیزیکی و روحی کودکان در نتیجه اعمال این محدودیت‌ها هشدار داده و خواستار آن شده تا به کودکان اجازه داده شود تا برای بازی و انجام فعالیت‌های فیزیکی از خانه خارج شوند.

شهردار بارسلون گفته: “این کودکان نیاز دارند تا بیرون بروند. صبر نکنید: کودکانمان را آزاد کنیم.”

روز گذشته خبر مرگ ۵۶۵ نفر دیگر به دلیل ابتلا به ویروس کووید ۱۹ تایید شد که این آمار کمتر از زمان اوج این همه گیری در کشور است.

دولت اجازه داده تا برخی از کارگران شاغل در بخش های غیرضروری از جمله در بخش ساخت و ساز و همچنین در کارخانه‌ها از دوشنبه گذشته به سر کار بروند.

اما هنوز محدودیت‌های اصلی مربوط به قرنطینه پابرجا خواهند بود. بزرگسالان تنها اجازه دارند تا برای خرید مواد غذایی و دارو و رفتن به سرکار از خانه خارج شوند و فعلا کودکان هم اصلا اجازه ندارند که از خانه خارج شوند.منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *