رسانه خبری پیامِ ایرانی

مهر تایید شورای نگهبان بر انتخابات مجلس یازدهم۱ روز،۲ ساعت

شورای نگهبان نتایج انتخابات مجلس یازدهم را تایید کرد. مرحله دوم انتخابات مجلس یازدهم فعلا در شهریور ۱۳۹۹ برگزار می‌شود، اما ممکن است زمان برگزاری تغییر کند.

به گزارش ایران‌وایر و به نقل از تسنیم، عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان از تایید صحت انتخابات در تمام ۲۰۸ حوزه انتخابیه خبر داد.

او درباره تاخیر پیش‌آمده در بررسی و اعلام قطعی نتایج قطعی گفت: نتایج چهار حوزه، بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی‌آباد و خمیر؛ نور و محمودآباد؛ جهرم و خفر و صومعه‌سرا، را به‌علت گزارش‌ها و شکایت‌هایی که دریافت شده بود اعلام نکرده بودیم و ناچار شدیم که بازرسانی را به هر یک از این حوزه‌ها اعزام کنیم.

او همچنین ادامه داد: در برخی از این حوزه‌ها حتی بازرسان، یک بار گزارش‌ خود را ارایه کردند و لازم بود که دوباره بازرسان دیگری را اعزام کنیم که این کار در هفته گذشته انجام شد و بازرسان گزارش خود را ارایه کردند که در نهایت صحت برگزاری انتخابات در این حوزه‌های باقیمانده به تایید رسید.

بنابر گفته کدخدایی، با تایید صحت انتخابات در این چهار حوزه، نتایج اعلام شده در تمامی حوزه‌ها به جز حوزه‌هایی که انتخابات در آن‌ها به مرحله دوم رفته‌است، قطعی و صحیح هستند.

کدخدایی همچنین درباره حوزه‌هایی که انتخابات در آن‌ها به مرحله دوم کشیده‌شده‌ نیز گفت: طبق توافق با وزارت کشور فعلا مقرر شده‌است که مرحله دوم از یازدهمین دوره انتخابات مجلس، شهریور برگزار شود مگر اینکه وضع مهار بیماری کرونا به‌گونه‌ای باشد که تصمیم جدیدی بخواهیم در این باره بگیریم.

گفتنی است، قرار بود مرحله دوم انتخابات مجلس یازدهم روز ۲۹ فروردین ۱۳۹۹ برگزار شود که شیوع ویروس کرونا آن را به تعویق انداخت.

انتخابات مجلس یازدهم روز دوم اسفند ۱۳۹۸ در ۲۰۸ حوزه انتخابیه برگزار شد.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.