رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | محمد داوری با تودیع قرار وثیقه از زندان عادل آباد شیراز آزاد شد


خبرگزاری هرانا – محمد داوری، فعال مدنی اهل دهدشت امروز یکشنبه ۳۱ فروردین با تودیع قرار وثیقه، به صورت موقت و تا زمان صدور حکم قطعی از زندان عادل آباد شیراز آزاد شد. آقای داوری پیشتر در مرحله بدوی توسط دادگاه انقلاب شیراز به ۸ سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شده بود. در صورت قطعی شدن این حکم در دادگاه تجدیدنظر، از این میزان با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۷ سال و شش ماه حبس تعزیری برای وی قابل اجرا خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۹، محمد داوری، فعال مدنی اهل دهدشت با تودیع قرار وثیقه از زندان عادل آباد شیراز آزاد شد.

آزادی آقای داوری با تودیع قرار وثیقه یک میلیارد و پانصد میلیون تومانی و تا زمان صدور حکم قطعی صورت گرفته است.

محمد داوری پیشتر در تاریخ ۱۰ مهرماه ۹۸ در راه بازگشت به منزل شخصی خود در شیراز توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد در این شهر منتقل شده بود. وی روز یکشنبه ۱۴ مهرماه ۹۸ طی تماسی با خانواده‌اش در یاسوج از بازداشت خود در بازداشتگاه اداره اطلاعات شیراز (پلاک ۱۰۰) خبر داده بود. همزمان با بازداشت منزل شخصی آقای داوری نیز مورد تفتیش ماموران وزارت اطلاعات قرار گرفته و وسایل شخصی، کتاب‌ها و دست‌نوشته‌های وی ضبط شده بود. در جریان بازداشت محمد داوری ماشین شخصی او نیز توقیف شده است.

آقای داوری روز شنبه ۱۱ آبان ماه پس از حدود یک ماه با پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه اداره اطلاعات شیراز (پلاک ۱۰۰) به زندان یاسوج منتقل شده بود. وی پس از انتقال به زندان یاسوج ملاقات کوتاهی با خانواده خود داشته و پس از ملاقات به خانواده آقای داوری گفته شده بود که وی تا اطلاع ثانوی ممنوع الملاقات و ممنوع التماس خواهد بود.

محمد داوری روز یکشنبه ۱۰ آذرماه ۱۳۹۸، از زندان یاسوج به بازداشتگاه اداره اطلاعات شیراز (پلاک ۱۰۰) منتقل و مدتی بعد در تاریخ ۲۱ دیماه از بازداشتگاه این نهاد امنیتی به زندان عادل آباد شیراز منتقل شد. انتقال آقای داوری به زندان شیراز در حالی صورت گرفته بود که مادر و پدر مسن او امکان ملاقات متداوم و سفر به شیراز را ندارند.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات محمد داوری، روز شنبه ۱۷ اسفندماه ۱۳۹۸ در شعبه اول دادگاه انقلاب شیراز برگزار شده بود.

آقای داوری در فروردین امسال توسط شعبه یک دادگاه انقلاب شیراز به ریاست قاضی ساداتی از بابت اتهامات “عضویت در یکی از گروه‌های مخالف نظام” به ۷ سال و ۶ ماه حبس (به دلیل تکرار جرم، اشد به علاوه نصف) و از بابت اتهام “فعالیت تبلغی علیه نظام” به یک سال حبس و در مجموع به ۸ سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.

در صورت قطعی شدن این حکم در دادگاه تجدیدنظر، از این میزان با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۷ سال و شش ماه حبس تعزیری برای وی قابل اجرا خواهد بود.

این فعال مدنی پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت به دلیل فعالیت‌های مسالمت‌آمیز مدنی دارد.

محمد داوری، ۲۶ ساله، متولد دهدشت، دارای مدرک کارشناسی علوم سیاسی است و پیش از این نیز در جریان اعتراضات سال ۹۶ موسوم به اعتراضات دی ماه و پیش از آن نیز در زمان درگذشت هاشمی رفسنجانی به دلیل پایین کشیدن بنر وی از سطح شهر یاسوج بازداشت و پس از مدتی آزاد شده بود.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.