رسانه خبری پیامِ ایرانی

در امور کشور من دخالت نکنمنبع: دبی_العربیه.نت فارسی

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران یک‌شنبه ۱۹ آوریل نسبت به اظهارات اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهو آمریکا واکنش نشان داده و از او خواست، در امور کشورش دخالت نکند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در واکنش به اظهارات اخیر دونالد ترامپ، دربار
کمک به مردم ایران خطاب به او در صفحه توییترش نوشت: «آقای ترامپ! ایران ظرف چند ماه آینده صادر کننده دستگاه تنفس مصنوعی (ونتیلاتور) خواهد بود. تنها کاری که شما باید بکنید این است دخالت در امور داخلی دیگر
ملت‌ها بویژه ملت ما را متوقف کنید و باور کنید ما از هیچ سیاستمدار آمریکایی مشورت نمی پذیریم».

دونالد ترامپ در نشست خبری یک‌شنبه ۱۹ آوریل کاخ سفید گفت: «به آن‌ها پیشنهاد کمک داده‌ام، اگر ونتیلاتور نیاز داشته باشند که دارند، من برای آن‌ها ونتیلاتور می‌فرستم. ما هزاران ونتیلاتور اضافی داریم».

رئیس جمهوری آمریکا، با یادآوری معاملات بزرگ خود با چین و اعمال تعرفه‌های گمرکی چند میلیارد دلاری بر این کشور در راستای منافع کشاورزان آمریکایی، هشدار داد در صورت پیروزی جو بایدن در انتخابات آینده، ایران و چین دست بالا را در آمریکا خواهند داشت و بر این کشور مسلط خواهد شد.

ترامپ در کنفرانس مطبوعاتی روزانه درباره آخرین تحولات مربوط به ویروس کرونا عنوان ساخت که کناره گیری‌اش از برجام به این دلیل صورت گرفت که این توافق، بسیار نابه‌هنجار بود.

وی افزود: «ایرانی‌ها علاقمند به صحبت بودند و ما توافق نامه‌ای را امضا می‌کردیم اما مداخله جان کری وزیر امور خارجه پیشین آمریکا در دوران رئیس جمهور باراک اوباما در همداستانی با ایران، باعث کارشکنی در روند مذاکرات شد.»

ترامپ اظهار داشت: «جان کری، صاحب احمقانه‌ترین توافق هسته ای، ۱۵۰میلیارد دلار بی زبان را نقدا به نظام ایران داد. حجم این مبلغ در حدود ده برابر حجم این اتاق است.»

ترامپ، جان کری را به نقض قانون لوگان متهم کرد که مذاکره رسمی با مقامات کشورهایی تمنع می‌کند که ایالات متحده، هیچ گونه روابط دیپلماتیک با آن‌ها ندارد. ترامپ گفت: «او این قانون را نقض کرد، کری نگران بود با امضای توافقی بهتر، در تنگنا قرار بگیرد و لذا بود آنها را تشویق به انتظار تا انتخابات آینده می‌کرد، به این امید که جو بایدن «خوش خواب» در آن پیروز شود.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

ydelse rudersdal Egyptian winehow much is a ragdoll cat godmother 5 miraculous dream walkthrough دانلود آهنگ علیرضا مصطفایی به نام میرم جلو2021 winter coat trends hm svendborg