رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | انتقال اورژانسی رضا سیگارچی به بیمارستان


خبرگزاری هرانا – رضا سیگارچی، درویش گنابادی زندانی امروز یکشنبه ۳۱ فروردین در پی مشکلات تنفسی به صورت اورژانسی از زندان قزلحصار کرج به بیمارستان لقمان منتقل شد. آقای سیگارچی به بیماری قلبی مبتلا بوده و پیشتر نیز دچار سکته قلبی شده بود. او مهرماه سال ۹۷ و همچنین طی ماه‌های اخیر تحت عمل آنژیوگرافی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۹، رضا سیگارچی، درویش گنابادی زندانی در پی مشکلات تنفسی به صورت اورژانسی از زندان قزلحصار کرج به بیمارستان لقمان منتقل شد.

آقای سیگارچی مهرماه ۹۷ و همچنین طی ماه‌های اخیر مجددا تحت عمل آنژیوگرافی قرار گرفته است. این شهروند زندانی از بیماری قلبی رنج می‌برد و پیشتر چندین بار نیز دچار سکته قلبی شده بود. او در تاریخ ۲۲ بهمن ماه نیز یک بار دیگر در پی وخامت حال و افزایش فشار خون به بیمارستان منتقل شده بود. شرایط عمومی سلامت و سابقه بیماری قلبی این درویش گنابادی در صورت ابتلا به ویروس کرونا جان وی را بیش از سایرین در معرض خطر قرار می‌دهد.

رضا سیگارچی پیشتر در زمستان ۹۶ در جریان حوادث گلستان هفتم بازداشت و تابستان سال گذشته توسط دادگاه انقلاب تهران به ۷ سال حبس تعزیری، ۷۴ ضربه شلاق، ۲ سال تبعید، ۲ سال محرومیت اجتماعی و رسانه‌ای و ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده بود. این حکم در مرحله تجدیدنظر عینا تایید شد.

دراویش گنابادی به خصوص در سالهای اخیر فشار کم سابقه‌ای را از سوی دستگاه حاکمه تجربه می‌کنند. این فشارها به خصوص پس از واقعه “گلستان هفتم” شکل بیرونی و مشخص تری به خود گرفت.

گلستان هفتم به مجموعه وقایعی گفته می‌شود که از نیمه‌شب ۱۴ بهمن‌ماه سال ۹۶ با حضور پرتعداد نیروهای امنیتی و انتظامی در اطراف منزل دکتر نورعلی تابنده، قطب دراویش گنابادی آغاز شد و در جریان آن صدها درویش بازداشت و سپس به احکام شلاق، حبس و اعدام محکوم شدند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

7tunes اهنگ billund airport covid testing billund ugeblad [141]Ahmad Feyziمهدی دارابیدانلود آهنگ هوراد به نام تو که میرفتی