رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | مصدومیت ۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار


خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۶ کارگر در شهرهای کرمان و تهران طی سه حادثه جداگانه دچار مصدومیت شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صدا و سیما، ۴ کارگر در معدن زغال سنگ پابدانا جنوبی بخش طغرالجرد کوهبنان در استان کرمان، طی دو حادثه جداگانه در اثر ریزش این معدن، مصدوم شده و به بیمارستان مرکزی کرمان منتقل شدند.

محسن سیف الهی، رئیس تعاون کارو رفاه اجتماعی کوهبنان، اعلام کرد: “۴ روز پیش طی حادثه ای در معدن خصوصی پابدانا جنوبی طغرالجرد، ۳ کارگر مصدوم شدند که دو نفر از این کارگران به علت شدت جراحات به بیمارستان کرمان اعزام شدند”.

وی افزود: “همچنین شب گذشته، در حادثه دیگری در همین معدن یک کارگر دیگر مصدوم و به بیمارستان مرکزی استان کرمان منتقل شد”.

محسن سیف الهی ادامه داد: “یکی از کارگران این معدن در کماست و دو کارگر دیگر نیز به علت شکستگی در بیمارستان بستری هستند”.

مصدومیت دو کارگر در تهران

به گزارش رکنا، جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران، از سقوط آهن‌ آلات یک دستگاه تاورکرین در یک کارگاه ساختمانی در غرب تهران و مصدومیت دو نفر بر اثر این حادثه خبر داد.

وی ضمن اعلام این خبر گفت: “روز گذشته یک مورد حادثه سقوط از دستگاه تاورکرین در بزرگراه چمران، خیابان جلال آل احمد به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان دو ایستگاه آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شدند”.

جلال ملکی ادامه داد: “محل حادثه یک کارگاه ساختمانی در حال ساخت بود که در آن یک دستگاه تاورکرین وجود داشت و بنابر اظهارات شاهدان دو کارگر در ارتفاع حدوداً ۱۱ متری مشغول کار روی این دستگاه و جمع‌آوری آن بودند که به یکباره هر دو کارگر به دلیل سقوط بخشی از دستگاه، به پایین و داخل گودالی (محل نصب پایه‌های تاورکرین) سقوط کردند”.

وی همچنین عنوان کرد: “مقادیری آهن‌آلات نیز در کنار این کارگران ریخته بود و هر دو آسیب‌های زیادی دیده بودند که آتش‌نشانان در گام نخست آهن‌ها و قطعات را با احتیاط کامل کنار زده و موفق شدند به این دو کارگر ۴۵ و ۴۸ ساله دسترسی پیدا کنند. هر ۲ کارگر با دقت فراوان روی برانکارد مخصوص آتش‌نشانی فیکس شده و به سطح زمین انتقال پیدا کردند”.

 منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.