محمدعلی رستمی، پدر سجاد رستمی، دانش‌آموزی که در اسفند ۹۷ در رستم آباد رودبار استان گیلان مورد ضرب و شتم معلم خود قرار گرفته بود، از محکومیت این معلم به پرداخت دیه خبر داد. او درباره مقدار این دیه توضیحی نداده است. سجاد رستمی به خاطر تنبیه بدنی توسط این معلم دچار فلج عضوی شده است. پدر او اما روز شنبه ۳۰ فروردین در مصاحبه با خبرگزاری کار ایران (ایلنا) گفت: «اگرچه با گذشت بیش از یک سال از این اتفاق و به رغم اینکه بعد از حادثه حتی مسئولان مدرسه پسرم را به بیمارستان منتقل نکردند و سجاد را در حالی دیدم که داشت گریه می‌کرد و پایش کاملا آویزان بود اما بعد از گذشت دوران کرونایی به دادگستری می‌روم و به معلم خاطی که پسرم را مورد ضرب و شتم قرار داد کتبا رضایت خواهم داد».
مطابق ماده ۷۷ آیین نامه انضباطی مدارس که در سال ۱۳۷۲ به تصویب رسید، «اعمال هرگونه تنبیه از قبیل اهانت،تنبیه بدنی و تعیین تکالیف درسی جهت تنبیه ممنوع است و در اعمال تنبیهات نباید بین دانش آموزان تبعیض و استثنایی قائل شد.» با این وجود بدرفتاری و تنبیه بدنی دانش‌آموزان در ایران منعی‌ست که همچنان تکرار می‌شود.
محمدعلی رستمی پیشتر درباره پیگیری پرونده شکایت از این معلم گفت بود بدون دریافت کمک از نهاد یا افراد مسئول، هزینه‌های سنگین درمان فرزندش او را مجبور به فروش یخچال و فرش خانه کرده است. او همچنین گفته بود پزشکی قانونی به‌رغم تایید ۸ پزشک متخصص که اعلام کرده بودند پای فرزندش از سه قسمت شکسته است، به خاطر اعمال نفوذ مسئولان مدرسه وضعیت پای فرزندش را عادی اعلام کرده بوده.