رسانه خبری پیامِ ایرانی

بروز تاخیر در وصول تجهیزات پزشکی ارسالی از ترکیه منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

به گزارش اسکای نیوز (بدون ذکر منابع)، ارسال تجهیزات پیشگیرانه ضروری بهداشتی فرستاده شده از ترکیه برای کارکنان بخش بهداشت بریتانیا که قرار بود امروز یکشنبه ۱۹ آوریل، انجام شود، به تاخیر افتاد.

به گفته این کانال، علت بروز تأخیر مشخص نیست، اما نیروی هوایی بریتانیا، آماده انتقال تجهیزات پیشگیرانه‌ای هستند که شامل ۴۰۰هزار دست، پوشش محافظ است که قرار بود از ترکیه وارد شود.

قرار بر این بود که بریتانیا، محموله ۸۴تنی شامل تجهیزات محافظت شخصی دربرابر کرونا، مشتمل بر ۴۰۰هزار کاپشن را از ترکیه دریافت کند.

دولت ها و بیمارستان‌ها با توجه به کاهش کمک‌ها در جریان پاندمیک کرونا، بشدت در تلاشند تا تجهیزات بهداشتی محافظت شخصی را بدست آورند.

ترکیه در این راستا، تولید این نوع تجهیزات را برای پاسخ به نیازهای روزافزون به این تجهیزات، افزایش داده است.

مقامات ترک گفته‌اند که ۸۸ کشور، دریافت تجهیزات محافظت بهداشت شخصی را درخواست کرده‌اند.

بریتانیا اکنون در نقطه اوج پاندمیک یا در نزدیکی آن قرار دارد زیرا بیش از ۱۵ هزار نفر از شهروندان خود را دراثر کرونا از دست داده که رتبه پنجم موارد مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ در جهان بوده و دست کم ۱۵۰ هزار نفر در سراسر جهان را روانه دیار نیستی ساخته است.

آخرین داده ها نشان می‌دهند که پس از افزایش بیش از ۸۰۰ مورد مرگ روزانه به مدت سه روز متوالی، ۱۵۴۶۴ نفر در بیمارستان‌های بریتانیا در اثر کووید ۱۹، جان باختند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.