خبرگزاری هرانا | دستکم سه تجمع اعتراضی برگزار شد

به اشتراک گذاشتن


خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز ۳۰ و ۳۱ فروردین ماه، شماری از رانندگان ناوگان اتوبوس‌های مرزی شهرستان مهران در مقابل اداره حمل و نقل و پایانه‌های استان ایلام، تعدادی از ساکنان روستای سیدآباد دماوند در مقابل ساختمان دادگستری شهرستان دماوند و جمعی از کاسبان مجتمع های تجاری شهر قروه مقابل دفتر امام جمعه این شهر، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از همشهری، امروز یکشنبه ۳۱ فروردین ماه، شماری از رانندگان ناوگان اتوبوس‌های مرزی شهرستان مهران، در مقابل اداره حمل و نقل و پایانه‌های استان ایلام دست به تجمع زدند.

بر اساس این گزارش، این رانندگان که به دنبال شیوع ویروس کرونا دچار آسیب‌های مالی شدیدی شده‌اند، از بابت ۲ ماه معوقه مزدی و بیمه خود معترضند.

تجمع مالباختگان شهرستان دماوند

به گزارش ایرنا، امروز یکشنبه ۳۱ فروردین ماه، تعدادی از ساکنان روستای سید آباد در شهرستان دماوند که طی سال‌های اخیر اقدام به ساخت و سازهای مسکونی در اراضی کشاورزی کرده بودند، در مقابل ساختمان دادگستری این شهرستان تجمع کردند.

معترضان دلیل تجمع خود را تخریب ویلا و جمع آوری انشعابات اراضی کشاورزی روستای سیدآباد عنوان کردند.

تجمع کاسبان مجتمع های تجاری شهر قروه

به گزارش کردتودی، روز شنبه ۳۰ فروردین ماه، جمعی از کاسبان مجتمع‌های تجاری شهر قروه، نسبت به تعطیلی محل کسب خود، در مقابل دفتر امام جمعه این شهر تجمع کردند.

معترضان گفتند: “ما بازاریان نیز نگران سلامتی مردم هستیم و می خواهیم اگر قرار است مجتمع های تجاری تعطیل باشند دیگر مغازه ها و بخش های بازار نیز تعطیل شوند”.

یکی از معترضان عنوان کرد: “هم اکنون ۸۰ درصد از بازاریان در داخل مجتمع‌های تجاری حضور دارند و تنها ۲۰ درصد از بازاریان در خارج از مجتمع ها می‌باشند و مردم برای رفع نیازهای خود به ۲۰ درصد از بازار مراجعه می‌کنند”.

وی ادامه داد: “با تعطیلی بازار و مجتمع های تجاری بازاریان زیادی متضرر شده‌اند و مشکلات اقتصادی امروز برای تک تک بازاریان زندگی را سخت کرده است”.

همچنین معترض دیگری اعلام کرد: “متاسفانه دولت هیچ نوع ساز و کار عملی‌ای برای حمایت از مشاغل آسیب دیده از تعطیلی بازار پیش بینی نکرده است و تمام مواردی که مطرح می‌شود برای بازاریان بیگانه است چرا که نه بسته‌های معیشتی و نه یارانه‌ای که برای مشاغل آسیب دیده در نظر گرفته شده بود به دست ما نرسیده است”.

وی افزود: “کسی به فکر ما نیست و متاسفانه با وجودی که بارها به فرمانداری مراجعه کرده‌ایم اما جواب درخور و شایسته‌ای را کسب نکرده و موفق به ادامه روند شغلی خود نشده‌ایم، با این وضعیت ما ناچار به تغییر شغل هستیم و دیگر نمی‌توانیم هزینه‌های زندگیمان را تامین کنیم”.منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *