رسانه خبری پیامِ ایرانی

شمار کشته‌های کرونا در جهان از ۱۶۰ هزار نفر گذشتمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

خبرگزاری فرانس‌پرس که آمار لحظه‌ای مرگ و میر بر اثر ویروس کرونا در جهان را جمع‌آوری و منتشر می‌کند، روز یکشنبه ۱۹ آوریل ۲۰۲۰ اعلام کرد که در ساعت ۹:۴۰ دقیقه به وقت گرینویچ شمار کشته‌های کرونا در جهان از ۱۶۰ هزار نفر گذشت.

بر همین اساس تا زمان اعلام شده ۱۶۰ هزار و ۵۰۲ نفر در سرتاسر جهان بر اثر ویروس کرونا جان باختند و ۲ میلیون و ۳۳۱ هزار و ۳۳۸ نفر به آن مبتلا شدند.

از مجموع جان باختگان کرونا ۱۰۱ هزار و ۳۹۸ نفر از آنان از قاره اروپا بودند. شمار مبتلایان در این قاره نیز ۱ میلیون و ۱۵۱ هزار و ۸۲۰ نفر اعلام شد.
بیشترین مرگ و میر در آمریکا بود که تا کنون ۳۹ هزار و ۹۰ نفر در این کشور جان باخته‌اند. ایتالیا، اسپانیا، فرانسه و بریتانیا نیز از نظر تعداد کشته‌های در رده‌های بعدی ایستادند.

اولین مورد مرگ بر اثر کرونا در ۹ ژانویه ۲۰۲۰ در شهر ووهان چین ثبت شد. ۸۳ روز طول کشید تا تعداد کشته‌ها به ۵۰ هزار نفر برسد اما ۵۰ هزار نفر دیگر تنها در ۸ روز جان باختند تا تعداد کشته به ۱۰۰ هزار برسد. ۸ روز بعد یعنی در ۱۷ آوریل ۲۰۲۰ نیز ۵۰ هزار نفر دیگر کشته شدند تا تعداد کشته‌ها از مرز ۱۵۰ هزار بگذرد.

با احتساب ۱۰ هزار کشته‌ای که در دو روز گذشته ثبت شد، می‌توان نتیجه گرفت روند مرگ و میر بر اثر کرونا در جهان کندتر شده و ثبت ۵۰ هزار کشته بعدی، ۱۰ روز زمان ببرد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.