علیرضا قنادان، مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران، روز دوشنبه یکم اردیبهشت ماه با اشاره به کاهش ظرفیت مسافران تاکسی‌ها در ماه‌های پس از آغاز بحران کرونا اعلام کرد که در حال حاضر رانندگان تاکسی ۸۰ درصد درآمد خود را از دست داده‌اند. به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، قنادان از کاهش تقاضای مسافران در خطوط تاکسی‌رانی تهران تا اواخر فروردین‌ ماه خبر داد و گفت اگر مدت زمان طرح فاصله‌گذاری اجتماعی طولانی شود، با چالش‌هایی مواجه خواهیم بود. او گفت: «ابتدا وضعیت درآمد رانندگان تاکسی تهران است، چرا که آنها پس از شیوع کرونا ‌۸۰ درصد درآمد خود را از دست داده‌اند و این در حالی است که درآمد رانندگان در این بازه زمانی نسبت به ماه‌های معمولی سال همواره بیشتر بوده است.»
علیرضا قنادان با تأکید بر لزوم کمک دولت به صنف تاکسی‌رانان اعلام کرد که در صورت طولانی‌تر شدن این روند باید فکری اساسی در خصوص وضعیت درآمد رانندگان بشود.
به گفته او یا دولت باید مابه‌التفاوت کرایه‌ها را در قالب یارانه تقبل کند یا هزینه کاهش مسافران در بین دیگر مسافران تقسیم شود.
او همچنین با اشاره به چالش‌های دیگری که با اجرای طرح فاصله‌گذاری طی روزهای آینده و افزایش ترددها رخ خواهد داد، گفت که تقاضای خطوط از دیگر چالش‌هایی است که علاوه بر معیشت رانندگان طی روزهای آینده و افزایش بار مسافر با آن روبه‌رو خواهیم شد، چرا که تقاضا در خطوط به تدریج در سطح شهر در حال افزایش است و در صورت بازگشت به شرایط معمول، تجمع در پایانه‌ها بسیار زیاد می‌شود و این به معنی نیاز به ناوگان بیشتر است و این در حالی است که در برخی از خطوط با محدودیت مواجه هستیم.
او پیش از این گفته بود تنها نیمی از تاکسیرانان تهران تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی خویش‌فرما هستند.