رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | مرگ و مصدومیت ۸ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار


خبرگزاری هرانا – روز چهارشنبه ۱۴ اسفندماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۸ کارگر در دو حادثه جداگانه در شهرهای تایباد و دشتستان دچار حادثه شدند. طی این حوادث، ۷ کارگر مصدوم شدند و یک کارگر جان خود را از دست داد. همچنین بنابر گفته مدیر کل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی، در ۱۰ ماهه امسال ۸۴ نفر در اثر حوادث ناشی از کار در استان جان خود را از دست دادند و تعداد یک هزار و ۱۵۶ نفر نیز ظرف این مدت، بر اثر مصدومیت ناشی از حوادث کار به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایلنا، امروز چهارشنبه ۱۴ اسفندماه ۱۳۹۸، یک کارگر دشتستانی حین کار جان خود را از دست داد.

این کارگر در حین نصب دستگاه جرثقیل سقفی سوله بوده که بین جرثقیل و تابلو برق گیر می‌کند.

بر اساس این گزارش، این کارگر که ۳۹ سال سن داشته است، به علت شدت جراحات وارده در ناحیه سینه و شکم جان باخته است.

 مصدومیت ۷ کارگر در تایباد

به گزارش ایلنا، امروز چهارشنبه ۱۴ اسفندماه، علی حسینی، مسئول ایستگاه آتش نشانی شهرداری تایباد اعلام کرد: “ساعتی پیش هفت نفر بر اثر ترکیدگی یک تانکر سوخت در این شهر مصدوم و جهت درمان به بیمارستان خاتم الانبیاء منتقل شدند”.

وی ضمن اعلام این خبر گفت: “در پی تماس تلفنی با ایستگاه آتش نشانی و اعلام ایجاد حریق بر اثر ترکیدن یک تانکر سوخت بلافاصله تیمی به محل حادثه اعزام و عملیات اطفا حریق انجام شد”.

وی افزود: “این انفجار بر اثر بی‌احتیاطی حین جوشکاری بدنه تانکر آغشته به مواد نفتی رخ داد. شدت انفجار مصدومین را به اطراف پرتاب کرد و به خودروهای پارک شده در محل حادثه و واحدهای صنفی اطراف نیز خسارت وارد کرد”.

طی ده ماه سال جاری؛ مرگ ۸۴ کارگر در حوادث کار آذربایجان‌شرقی

به گزارش فارس، علی صفایی‌فرد، مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: “در ۱۰ ماهه امسال ۸۴ نفر در اثرحوادث ناشی از کار در استان جان خود را از دست دادند که یک نفر از آنها زن و بقیه مرد بوده‌اند. این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۳۸ درصد افزایش داشته است”.

وی افزود: “در این مدت تعداد یک هزار و ۱۵۶ نفر نیز بر اثر مصدومیت ناشی از حوادث کار به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که از این تعداد ۲۸ نفر زن و بقیه مرد بوده‌اند”..

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی ادامه داد: “تعداد کل فوت‌شدگان حوادث کاری در سال ۹۷ برابر با ۷۳ نفر و نیز تعداد کل مصدومین حوادث کار مراجعه‌کننده در سال ۹۷ برابر با یک‌هزار و ۳۰۶ نفر بود”.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.