رسانه خبری پیامِ ایرانی

وزارت اطلاعات مدعی «انهدام سه شبکه جاسوسی» در آذربایجان‌غربی شد


وزارت اطلاعات ایران مدعی شد که اعضای «سه شبکه جاسوسی» و همچنین «سه تیم داعش و سَلَفی» را در آذربایجان‌غربی در دو ماه گذشته شناسایی و منهدم کرده است.

رسانه‌های ایران، روز پنج‌شنبه 30 اردیبهشت 1400، در گزارشی به نقل از مدیرکل اطلاعات آذربایجان‌غربی عنوان کردند «سه شبکه جاسوسی و سه تیم داعش و سَلَفی در استان آذربایجان‌غربی طی سال جاری منهدم شدند.»

دراین گزارش آمده است: «در58 روز گذشته اعضای سه شبکه جاسوسی که برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی و نا امن کردن ایران وارد کشور شده بودند، توسط سربازان گمنام امام زمان شناسایی و منهدم شدند. همچنین سه تیم تروریستی داعش و سَلَفی نیز که برای خرابکاری وارد کشور شده بودند، توسط سربازان گمنام امام زمان دستگیر، شناسایی و منهدم شدند.»

وزارت اطلاعات ایران در این گزارش به شمار افراد، زمان و مکان دقیق این بازداشت‌ها اشاره‌ای نکرده است.

به گزارش سازمان‌های حقوق بشری، نهادهای امنیتی اطلاعاتی ایران غالبا مخالفان سیاسی و عقیدتی خود را «جاسوس»، «تجزیه‌طلب»، «تکفیری»، «داعش» و «وابسته به سرویس‌های خارجی» می‌خوانند.

برخی تحلیل‌گران سیاسی انتشار چنین خبرهایی توسط وزارت اطلاعات در آستانه انتخابات را نوعی ایجاد فضای رعب و وحشت و همچنین نشان‌دادن نوعی اقتدار برای برخورد با مخالفان احتمالی و همچنین کنترل امور عنوان کرده‌اند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.