خبرگزاری هرانا | اسماعیل عبدی بازداشت و به زندان اوین بازگردانده شد

به اشتراک گذاشتن


خبرگزاری هرانا – اسماعیل عبدی، فعال صنفی معلمان، امروز دوشنبه ۱ اردیبهشت ماه، در حالیکه برای تمدید مرخصی به دادیاری زندان اوین مراجعه کرده بود، بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از کانال صنفی معلمان ایران، صبح امروز دوشنبه ۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، اسماعیل عبدی، فعال صنفی معلمان، در حالیکه به دنبال صدور بخشنامه ی مرخصی از سوی قوه قضاییه، برای تمدید مرخصی خود به دادیاری زندان اوین مراجعه کرده بود، بازداشت شد.

بر اساس این گزارش این فعال صنفی برخلاف اینکه بر اساس بخشنامه ی قوه قضاییه مشمول آزادی شده و دادیار ناظر بر زندان نیز این خبر را در رابطه با ایشان و محمود بهشتی لنگرودی تایید کرده بود به طور ناگهانی بازداشت و به زندان فرستاده شده است.

وی روز سه شنبه ۲۷ اسفندماه ۹۸، در پی شیوع ویروس کرونا در کشور از زندان اوین به مرخصی اعزام شده بود.

بازداشت اسماعیل عبدی در حالی صورت گرفته است که سخنگوی قوه قضاییه روز شنبه از احتمال عدم بازگشت و آزادی بخش عمده ای از زندانیان در مرخصی خبر داده بود.

سخنگوی قوه قضاییه گفته بود: نتیجه این بررسی‌ها حداکثر تا ۱۰ اردیبهشت به خود زندانی یا ضامن او ابلاغ می‌شود و پیش بینی میکنیم با بهره برداری حداکثری از ارفاقات قانونی و کار تخصصی و تیمی همکاران ما، بخش قابل توجهی از زندانیان در حال مرخصی به زندان بازنگردند و حتی تعدادی از زندانیان حاضر از زندان هم آزاد شوند.

اسماعیل عبدی، دبیر کانون صنفی معلمان و دبیر ریاضی است که در ششم تیرماه ۱۳۹۴ زمانی که برای پیگیری علت ممنوع الخروج بودنش به دادسرای اوین مراجعه کرده بود پس از ساعت ها بازجویی، بازداشت شد. و پس از گذشت ۶ ماه از بازداشت در اسفندماه همان سال توسط  شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به اتهام تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی به شش سال حبس تعزیری محکوم شد.

با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد، یعنی ۵ سال حبس تعزیری از بابت اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی در خصوص وی قابل اجرا خواهد بود.منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *