رسانه خبری پیامِ ایرانی

درخواست آزادی زندانیان نوکیش مسیحی در بحران کرونا۳۵ دقیقه

استان‌‌وایر- شورای کلیساهای ایرانی «همگام» با صدور اطلاعیه‌ای خواستار آزادی زندانیان نوکیش مسیحی و سایر زندانیان عقیدتی در ایران شد.

این شورا با استقبال از آزادی گروهی از زندانیان عقیدتی، هشدار داده است: «کرونا در زندان‌ها و عدم دسترسی به امکانات بهداشتی، سلامت زندانیان نوکیش مسیحی را تهدید می‌کند.

این شورا هم‌چنین اعلام کرده است: «مسوولیت سلامت زندانیان بر عهده مقامات جمهوری اسلامی است و آزادی هرچه سریع‌تر زندانیان می‌تواند از یک بحران جدی انسانی جلوگیری کند.»

آن‌ها در اطلاعیه خود از پزشکان و پرستاران که با فداکاری زندگی بیماران را در این روزهای سخت نجات می‌دهند نیز قدردانی کرده‌اند.

در پی شیوع کرونا در ایران، مقام‌های قضایی اقدام به مرخص کردن بیش از ۱۰۰ هزار زندانی کرده‌اند که گروهی از زندانیان سیاسی و مدنی از جمله آن‌ها هستند.

با این وجود، هنوز برخی از این فعالان در زندان‌های جمهوری اسلامی به سر می‌برند و درخواست‌ها برای آزادی آن‌ها نیز تاکنون به نتیجه نرسیده است.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید:  www.ostanwire.comمنبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.