درباره کرونا چیزی از آمریکا پنهان نکردیم

به اشتراک گذاشتنمنبع: دبی_العربیه.نت فارسی

سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه ۲۰ آوریل ۲۰۲۰ اعلام کرد چیزی درباره ویروس کرونا از ایالات متحده آمریکا پنهان نکرده است.

تدروس ادهانوم، رئیس سازمان جهانی بهداشت با تاکید بر اینکه که «از روز اول» درباره خطرات مرتبط با کرونا هشدار داده، گفت که «روزهای بدتر هنوز از راه نرسیده‌اند.

پیش از این ایالات متحده آمریکا این سازمان را به طرفداری از چین متهم و با انتقاد از «عملکرد ضعیف» این سازمان درباره کرونا، کمک‌های مالی خود به سازمان جهانی بهداشت را به حالت تعلیق درآورد.

ویروس کرونا از زمان انتشار در ماه دسامبر در چین، تا کنون جان بیش از ۱۶۵ هزار نفر را در جهان گرفته است.
براساس آمارهای رسمی تا کنون ۲ میلیون و ۴۰۳ هزار و ۴۱۰ نفر در ۱۹۳ کشور جهان به شکل قطعی به این ویروس مبتلا شده‌اند، هر چند که آمار مبتلایان واقعی بسیار بیشتر از این رقم است، زیرا که این عدد تنها نشانگر افرادی است که نتیجه تست کرونا روی آنها مثبت اعلام شده است.

بیشترین مرگ و میر در آمریکا بود که تا کنون ۳۹ هزار و ۹۰ نفر در این کشور جان باخته‌اند. ایتالیا، اسپانیا، فرانسه و بریتانیا نیز از نظر تعداد کشته‌های در رده‌های بعدی ایستادند.

اولین مورد مرگ بر اثر کرونا در ۹ ژانویه ۲۰۲۰ در شهر ووهان چین ثبت شد. ۸۳ روز طول کشید تا تعداد کشته‌ها به ۵۰ هزار نفر برسد اما ۵۰ هزار نفر دیگر تنها در ۸ روز جان باختند تا تعداد کشته به ۱۰۰ هزار برسد. ۸ روز بعد یعنی در ۱۷ آوریل ۲۰۲۰ نیز ۵۰ هزار نفر دیگر کشته شدند تا تعداد کشته‌ها از مرز ۱۵۰ هزار بگذرد.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *