رسانه خبری پیامِ ایرانی

خطر شیوع ویروس کرونا در میان کارگران؛ پارس جنوبی قرمز اعلام شد<![CDATA[2 ساعت،18 دقیقه

استان وایر- شهرستانهای عسلویه و کنگان و محدوده منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس قرمز اعلام شد.کارگران پیمانکاری پارس جنوبی می‌گویند: «علی‌رغم قرمز شدن منطقه ویژه، بخشنامه‌های کرونایی اصول ایمنی رعایت نمی‌شود.»

کارگران پیمانکاری پارس جنوبی با ابراز نگرانی از این وضعیت به ایلنا گفته‌اند: «نه تنها پروتکل‌های کرونایی و دستورالعمل‌ها به هیچ وجه رعایت نمی‌شود؛ که همچنان در کانکس‌های استراحت بدون رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، می‌نشینیم. غذا را هم دست به دست به کانکس‌ها می‌رسانند.»

به گفته آنها در برخی از پالایشگاه‌ها، غذا را با وانت بار و به شکل بسیار پرخطر به محوطه می‌آورند. این غذا تا به دست کارگر برسد، چند دست چرخیده است. سرویس‌ رفت و آمد کارگران نیز خطرناک است و می‌تواند موجب انتقال بیماری شود.

کارگران منطقه پارس جنوبی، در این وضعیت خواهان شیفتی شدن کار و افزایش روزهای تعطیلی هستند. آن‌ها می‌گویند: «الان زمانی است که باید سیستم چهارده- چهارده برای همه کارکنان پارس جنوبی اجرایی شود. حتی دو هفته ماندن در منطقه نیز بسیار خطرناک است. نباید به بهانه اورهال یا فشردگی کار، کارگران را بیشتر از دو هفته در منطقه‌ی پارس جنوبی نگه دارند.»

کارگران این منطقه که نسبت به شرایط اورهال پالایشگاه‌ها هم انتقاد بسیار دارند؛ می‌گویند: «یکی از پالایشگاه‌ها در همین وضعیت، اورهال را آغاز کرده و بالغ بر ۷۰۰ نفر نیرو در قالب اورهال وارد پالایشگاه شده‌اند. یعنی هر روز نزدیک به ۲۰۰۰ نفر نیرو در پالایشگاه تردد دارند و در حال فعالیت هستند.»

به گفته کارگران وقتی آنها بعد از روزها ماندن در محیط‌های شلوغ و پرخطر به دیدن خانواده‌ خود می‌روند، می‌توانند به راحتی ناقل کرونا باشند و خانواده‌ها را درگیر بیماری کنند.»

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسئول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.