رسانه خبری پیامِ ایرانی

کیوان صمیمی، روزنامه‌نگار به پنج سال حبس محکوم شد۳ hours, 56 minutes

«کیوان صمیمی»، سردبیر نشریه ایران فردا به پنج سال زندان از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب محکوم شد. این حکم در حالی صادر شده که این روزنامه‌نگار حتی در جلسه دادگاه خود برای دفاع حضور نداشته است. 

این روزنامه‌نگار که در تاریخ ۱۱ اردیبهشت‌، روز جهانی کارگر، در تجمع اعتراضی به همراه عده دیگری از روزنامه‌نگاران و فعالان مدنی در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی در خیابان بهارستان بازداشت شد اکنون به پنج سال زندان محکوم شده است. 

کیوان صمیمی در یادداشتی در کانال تلگرامی خود درباره اتهاماتی که منجر به چنین حکمی شده، نوشته است: «تشکیل حزب غیرقانونی آزادی مردم ایران (البته در ۲۲ سال پیش!)، سردبیری نشریه گروهک ایران فردا (البته وزارت اطلاعات، ارشاد اسلامی، قوه قضاییه، …. مجوز ماهنامه‌ی ایران فردا را صادر کرده‌اند!)، بارگذاری مطالبی همسو با شیطان بزرگ در فضای مجازی، سخنرانی و تحریک مخاطبین، حمایت از زندانیان سیاسی و فعالیت در تجمع غیرقانونی روز کارگر.»

کیوان صمیمی در تاریخ ۱۱ اردیبهشت سال گذشته در اعتراضات روز جهانی کارگر بازداشت شد و چند روز بعد نیروهای امنیتی در تاریخ ۲۲ اردیبهشت به دفتر نشریه ایران فردا رفته و پس از تفتیش این تحریریه، برخی از اسناد و وسایل ازجمله کامپیوتر او را با خود بردند. آقای صمیمی نهایتا در تاریخ ۲۷ خردادماه با قرار وثیقه به‌طور موقت و تا نهایی شدن حکمش آزاد شد.

دادگاه او در تاریخ ۱۴اسفند۱۳۹۸ در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی «ایمان افشاری» برگزار شد. بااین‌حال کیوان صمیمی مدتی بعد اعلام کرد که اطلاعی از این دادگاه نداشته: «از طریق سایت قوه قضاییه مطلع شدم که بدون حضور من، دادگاه برگزار و حکمم صادر شده است.»

این روزنامه‌نگار پیش‌ازاین در جریان اعتراضات انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸، در تاریخ ۲۳خرداد۱۳۸۸ بازداشت و پس از شش سال زندان در سال ۱۳۹۴ آزاد شد. 

آقای صمیمی مدیر مسوول ماهنامه توقیف‌شده «نامه» و یکی از فعالان مدنی و سیاسی جامعه ایران است. 

 

برای دیدن اخبار و گزارش‌های بیش‌تر درباره رسانه و خبرنگاری به سایت خبرنگاری جرم نیست مراجعه کنید.

 

مطالب مرتبط: 

جلسه دادگاه کیوان صمیمی ۱۴ اسفند برگزار می‌شود

کیوان صمیمی، روزنامه‌نگار بازداشت شده در روز جهانی کارگر با تودیع قرار وثیقه آزاد شد

قرار بازداشت کیوان صمیمی، سردبیر مجله ایران فردا تمدید شد

وضعیت ایران شبیه دوران پس از کودتای ۲۸ مرداد است؛ گفت و گو با کیوان صمیمی

کیوان صمیمی، جرم: خبرنگاری (۵۳)

بازجوى من پیشنهاد داد مهاجرت کنم؛ گفت و گو با کیوان صمیمیمنبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.