خبرگزاری هرانا | مرگ یک کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

به اشتراک گذاشتن


خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه ۱ اردیبهشت ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، یک کارگر در تهران، حین گودبرداری بر اثر ریزش چاه در زیر خاک مدفون شده و جان خود را از دست داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز دوشنبه ۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، سخنگوی سازمان آتش نشانی از جان باختن یک کارگر طی حفر چاه در یک زمین گودبرداری شده خبر داد.

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی با اعلام این خبر گفت: “در ساعت ۱۷ و ۳۷ دقیقه عصر امروز یک مورد حادثه ریزش چاه در محل گودبرداری شده در محله گیشا، انتهای خیابان کارگری به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی اطلاع داده شد”.

وی با بیان اینکه ۲ ایستگاه به محل حادثه اعزام شد، افزود: “در این حادثه یک کارگر مشغول حفر چاه در زمینی گودبرداری شده بود که به علت ریزش بخشی از خاک در این چاه مدفون شد. پیش از رسیدن آتش نشانان سایر کارگران مشغول عملیات شده بودند و بخشی از بدن این فرد را از داخل خاک بیرون آورده بودند. آتش نشانان ایمن سازی‌های لازم را انجام دادند و پس از مدتی تلاش، این فرد را از داخل خاک خارج کردند”.

ملکی خاطرنشان کرد: “این فرد که مرد حدودا ٣٠ ساله بود و تابعیت کشور افغانستان را داشت به عوامل اورژانس تحویل داده شد که پس از بررسی‌های علائم حیاطی وی، متاسفانه مشخص شد که جان خود را از دست داده است. در نهایت محل ایمن سازی شده و ساعت ۹ و ۱۸ دقیقه عملیات به پایان رسیده است.منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *