رسانه خبری پیامِ ایرانی

غنا برای مقابله با کرونا به استفاده از پهپادها روی آوردمنبع: دبی_العربیه.نت فارسی

شرکت آمریکایی زیپلاین روز دوشنبه ۲۰ آوریل ۲۰۲۰ اعلام کرد کشور غنا از پهپادهای ساخت این شرکت برای مبارزه با کرونا استفاده کرده و تست کرونای افراد خارج از شهرهای بزرگ را با استفاده از پهپادها انجام می‌دهد. تا کنون ۸۳۴ مورد ابتلای قطعی به کرونا و ۱۹ مورد مرگ بر اثر این ویروس در غنا ثبت شده است.

اولین مورد از انتقال نمونه برای انجام تست کرونا توسط پهپادهای زیپلاین در اول آوریل انجام شد و از آن زمان تا کنون بیش از هزار نمونه از روستاها و مناطق دوردست توسط پهپادها به آزمایشگاه‌های آکرا، پایتخت غنا و کوماسی دومین شهر بزرگ این کشور منقل شده‌اند.

کیلر ریوناودو، مدیر اجرایی شرکت زیپلاین گفت: «استفاده از پهپادها برای انتقال نمونه‌های تست کووید ۱۹ به دولت‌ها اجازه مقابله سریع‌تر با ویروس و نجات جان مردم را می‌دهد.»

اداراه بهداشت غنا اعلام کرد تا تاریخ ۱۵ آوریا ۵۷ هزار مورد تست کرونا انجام داده و ابتلای ۸۳۴ نفر تایید شده و تا کنون ۱۹ نفر نیز به همین دلیل جان باخته‌اند.

شرکت زیپلاین مجموعه‌ای از پهپادهای را در دو کشور غنا و رواندا برای انتقال خون، واکسن و لوازم بهداشتی ضروری به مناطق روستایی به کار گرفته است.

این شرکت اعلام کرد، پهپادهایش زمان لازم برای انتقال نمونه‌های اخذ شده از بیماران به آزمایشگاه‌ها را از چندین ساعت، به کمتر از یک ساعت رسانده‌اند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.