رسانه خبری پیامِ ایرانی

آمازون از دوربین‌ها حرارتی برای تشخیص علائم کرونا استفاده می‌کند


آمازون از زمان آغاز شیوع کرونا در آمریکا با افزایش بی‌سابقه تقاضا روبرو شده به طوری که در رساندن سفارشات ناچار به استخدام هزاران کارمند جدید شده استحق نشر عکس
Getty Images

Image caption

آمازون از زمان آغاز شیوع کرونا در آمریکا با افزایش بی‌سابقه تقاضا روبرو شده به طوری که در رساندن سفارشات ناچار به استخدام هزاران کارمند جدید شده است

آمازون، غول بزرگ فروش اینترنتی با نصب دوربین‌های حرارتی بنا دارد به تشخیص کارمندانی که احتمالا بر اثر ابتلا به ویروس کرونا تب کرده‌اند سرعت بخشد.

چندین کارمند آمازون در دست کم ۵۰ مرکز این شرکت در آمریکا به ویروس کرونا آلوده شده‌اند و بسیاری از آنها می‌گویند فاصله‌گیری فیزیکی در ساختمان‌ها و سوله‌های توزیع آمازون ممکن نیست.

دوربین‌های حرارتی می‌توانند کسانی که حرارت بدن‌شان بالاتر از دیگران است را از میان جمع اطراف آنها تشخیص دهد و آن طور که گزارش شده می‌تواند از دستگاه‌های تب‌سنج که از نزدیک کردن به پیشانی افراد درجه حرارت آنها را می‌سنجد کارآمدتر عمل کند.

یک سخنگوی آمازون به بی‌بی‌سی گفته: “ما اندازه‌گیری حرارت بدن را به طور روزانه انجام می‌دهیم و دیگر اقدامات پیش‌گیرانه را هم به کار می‌گیریم تا سلامت و ایمنی کارمندانمان که در این اوضاع خدمات بسیار حیاتی به مردم ارایه می‌کنند را تامین کنیم.”

این سخنگوی آمازون گفته استفاده از دوربین‌های حرارتی همچنین جایگزین دماسنج‌های دستی در ورودی‌های فروشگاه‌های خوار و بار فروشی هول فودز خواهد شد.

آمازون می‌گوید استفاده از تکنولوژی دوربین‌های حرارتی به این شرکت در اندازه‌گیری حرارت دمای بدن کارمندان کمک و همچنین به لحاظ فیزیکی کم دردسرتر است.

دیوید بلین، مدیر شرکت ترمااسکن می‌گوید استفاده از دوربین‌های حرارتی برای شناسایی کسانی که ممکن است بیمار باشند از سال ۲۰۰۳ و پس از همه‌گیری سارس (از خانواده ویروس‌های کرونا) در فرودگاه‌های مختلف جهان مرسوم شده است.

“ما اکنون شاهد افزایش استفاده از این فناوری در کارخانه جات و مراکز مختلف تجاری هستیم به طوری که پاسخگویی به میزان تقاضای مشتریان دشوار شده است.”

با این حال، سازمان جهانی بهداشت نسبت به استفاده از این دستگاه‌ها هشدار داده و گفته ممکن است این دوربین‌ها به خطا افراد را مبتلا به کرونا شناسایی کنند و همچنین ممکن است بروی افرادی که بدون نشانه هستند اثری نداشته باشند و به این ترتیب حاملان ویروس کرونا را شناسایی نکنند.

با وجود این آقای بلین که شرکت تحت امر او یکی از تولیدکنندگان عمده این دوربین‌هاست از کارآیی آنها دفاع کرده و “دقت آنها را فوق‌العاده توصیف کرده است”.

از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا، خرید آنلاین با افزایش فوق العاده‌ای داشته چرا که بسیاری از فروشگاه‌ها به علت محدودیت‌های قرنطینه تعطیل‌اند.

در ماه مارس، آمازون یک کارگر خود را که قصد ترتیب دادن یک تجمع اعتراضی علیه یکی از انبارهای توزیع اجناس این شرکت در نیویورک را داشت اخراج کرد.

همزمان ۶ انبار توزیع این شرکت در فرانسه، دست کم تا دو روز دیگر، چهارشنبه ۲۲ آوریل، بسته خواهد ماند چرا که نسبت به رعایت موازین بهداشتی و دستور العمل‌های کرونا در آنها شکایت شده است.

اخبار مرتبطمنبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

discover 125 price in bangladesh Mohammad Ferdowsibornholm 160 notable residents177480pearl jam tourدانلود آهنگ آرین یاری به نام هده الحلوalarm 112 ringkøbing skjern uk pink floyd experience دانلود آهنگ امین و سینا به نام برگرددانلود آهنگ خشایار تاج به نام دچارcat deeley Vayu Bandlight zip up hoodie japan 3d billboard