رسانه خبری پیامِ ایرانی

ظریف در سفری یک‌روزه برای گفت‌وگو با مقامات سوریه وارد دمشق شدمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران بامداد روز دوشنبه ۲۰ آوریل در سفری یک روز وارد دمشق پایتخت سوریه شد.

وزیر خارجه ایران در فرودگاه دمشق مورد استقبال ولید المعلم همتای سوری خود قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الوطن سوریه به استناد «یک منبع دیپلمات خارجی»، گزارش داد که هدف از سفر امروز ظریف به دمشق، «رایزنی با مسئولان سوری پیش از نشستی است که قرار است چهارشنبه آینده وزرای خارجه کشورهای ضامن روند آستانه «روسیه، ایران و ترکیه» از طریق ارتباط ویدئویی برگزار کنند».

طبق گزارش رسانه‌های ایران سفر یک روز وزیر امور خارجه ایران به سوریه در باره اوضاع سوریه و ادامه هماهنگی و نسشت‌های سفری یک‌روزه خواهد بود.

خبرگزاری ایرنا، در گزارش خبری در باره این دیدار نوشت، محمد جواد ظریف در دیدار با بشار اسد، رئیس جمهوری و ولید معلم، وزیر خارجه سوریه، در خصوص روابط دو جانبه، تحولات منطقه‌ای و نیز آخرین تحولات سیاسی و میدانی مبارزه سوریه «علیه تروریسم» گفت‌وگو و تبادل نظر خواهد کرد.

این اولین سفر خارجی وزیر خارجه ایران پس از آغاز بحران ویروس کرونا در ایران است که صورت می‌گیرد.

برخی کارشناسان معتقدند که سفر محمد جواد ظریف به سوریه در چارچوب رویداهای جدید مربوط به بروز اختلافات جدید میان مسکو و دمشق صورت گرفته است. طی روزهای گذشته برخی رسانه‌های روسیه از وجود فساد در ساختار رژیم سوریه خبر داده و برخی مسئولان رژیم اسد را مورد انتقاد قرار دادند.

جمهوری اسلامی ایران در کنار روسیه مهم‌ترین حامیان بشار اسد در سرکوب اعتراضات مسالمت‌آمیز و سپس مخالفان مسلح رژیم سوریه هستند.
سپاه قدس ایران به ویژه در دوره فرماندهی قاسم سلیمانی، هزاران شبه‌نظامی افغان، پاکستانی، عراقی و لبنانی فرقه‌گرا را در قلب گروه‌های

خودساخته از قبیل، فاطمیون، زینبیون، حزب‌الله، حرکه النجباء را به سوریه اعزام کرد و زمینه‌ساز ظهور گروه‌های تندروی مانند داعش شد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ecofeminismhelsingør motorvej Alkaline phosphatase100 دلاری عکس دانلود آهنگ بهنام علیمرادی به نام بات رو شانسمش ایرانسل Nima Nato