رسانه خبری پیامِ ایرانی

جدیدترین آمار کرونا در ایران؛ ۵۲۰۹ قربانی و ۸۳۵۰۵ مبتلامنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

سخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که شمار مبتلایان کرونا در ایران به ۸۳۵۰۵ و قربانیان این بیماری به ۵۲۰۹ نفر رسید.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، دوشنبه ۲۰ آوریل ۲۰۲۰، کیانوش جهانپور، از شناسایی ۱۲۹۴ بیمار جدید کووید ۱۹ بر اساس «معیارهای قطعی تشخیصی»، از دیروز تا امروز خبر داد.

به گفته او مجموع مبتلایان این بیماری ۸۳۵۰۵ و جان‌باختگان نیز ۵۲۰۹ نفر تا امروز است.

جهانپور افزود: «در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۹۱ بیمار مبتلا به این بیماری جان باختند».

سخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که ۵۹۲۷۳ بیمار کرونا تاکنون بهبود یافته‌ و از بیمارستان ترخیص شده‌اند و ۳۳۸۹ نفر از آنها نیز در «وضعیت شدید» این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

او همچنین اعلام کرد که تاکنون ۳۵۳۰۱۲ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در ایران انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران، روز گذشته اعلام کرد که ۸۲۲۱۱ مبتلا به کووید ۱۹ در ایران شناسایی شده بود که ۵۱۱۸ نفر از آنها جان خود را از دست دادند.

گفتنی است، روز گذشته بار دیگر آمار وزارت بهداشت ایران از کرونا مورد انتقاد قرار گرفت. محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران، با بیان اینکه اعضای شورای شهر نگران عادی شدن شرایط کرونا بر اساس آمار رسمی ارائه شده از سوی وزارت بهداشت هستند، گفت: «متاسفانه این نگرانی با پاسخ نه چندان مهربانانه سخنگوی وزارت بهداشت مواجه شد که انشاالله جبران کنند».

او با اشاره به برآوردهای مرکز پژوهش‌های مجلس ایران تاکید کرد که آمار ابتلا به کرونا در ایران بسیار بیشتر از عدد اعلام شده رسمی است که این تفاوت‌ها دلایل گوناگونی از جمله «تأخیر در اعلام ورود کرونا به این کشور و عدم محاسبه قربانیان قبل از آن، عدم وجود امکان تست کافی و عنوان کردن نام سایر بیماری‌ها نظیر اختلال تنفسی و شبه کرونا به عنوان کرونا» بوده است.

به گفته رئیس شورای شهر تهران، این اختلاف به صورت کلی مورد تایید وزارت بهداشت نیز قرار دارد.

او «عدم شتابزدگی در رفع محدودیت‌های ایجاد شده» را خواستار شد تا شهروندان با خطر مواجه نشوند و موج جدید بیماری کرونا فراهم نشود.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.