رسانه خبری پیامِ ایرانی

ویروس کرونا؛ کنگره آمریکا کمک ۸ میلیارد دلاری را بررسی می کند


کروناحق نشر عکس
EPA

هم زمان با افزایش تعداد افرادی که در آمریکا بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته اند، رهبران دموکرات ها و جمهوریخواهان در کنگره بر سر یک بسته کمک اضطراری ۸ میلیارد دلاری برای مبارزه با آن به توافق دست پیدا کرده اند.

انتظار می رود که پیش نویس این طرح روز چهارشنبه (۴ مارس) رسما در مجلس نمایندگان مطرح و تا پایان هفته جاری در کنگره به تصویب برسد و سپس برای امضای رئیس جمهوری، به کاخ سفید ارسال شود.

دونالد ترامپ پیشتر خواهان دریافت حداقل دو میلیارد دلار شده بود اما رهبران کنگره بر سر رقم ۸ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار به توافق مقدماتی رسیده اند.

بنا بر گزارش ها، بیش از سه میلیارد این مبلغ به طرح‌های تحقیقاتی مرتبط با کرونا از جمله تولید واکسن و کیت‌های آزمایشی اختصاص خواهد یافت. همچنین گفته می شود که بیش از یک میلیارد دلار برای کمک‌های بین المللی برای مبارزه با کرونا اختصاص داده خواهد شد.

مرکز کنترل بیماری‌های این کشور پیشتر از کنگره خواسته بود که برای آمادگی در برابر یک همه‌گیری احتمالی طرح چند میلیارد دلاری این مرکز را با فوریت تصویب کند.

با افزایش تعداد قربانیان کرونا در آمریکا، مقامات لس‌آنجلس کالیفرنیا در این شهر وضعیت اضطراری اعلام کرده‌اند.

بنا بر تازه ترین آمار رسمی، تعداد مبتلایان روز چهارشنبه در لس‌آنجلس با ۶ مورد جدید به ۸ نفر رسید که یک نفر آنها فوت کرده است.

تعداد مبتلایان در سراسر آمریکا حدود ۱۳۰ نفر است که ۱۱ نفر نیز جان ‌باخته‌اند؛ ۱۰ قربانی ساکن حوالی شهر سیاتل ایالت واشنگتن بودند.

مورد یازدهم به منطقه ای در نزدیکی ساکرامنتو، مرکز کالیفرنیا، مربوط می شود که چهارشنبه اعلام شد. او یک یک فرد مسن با مشکلات جسمی توصیف شده است.

در ایالت واشنگتن مقامات روز چهارشنبه اعلام کردند که تعداد مبتلایان از ۲۷ مورد به ۳۹ مورد افزایش یافته است.

این ایالت واقع در شمال غرب آمریکا و هم مرز با استان بریتیش کلمبیا کاناداست. سیاتل بزرگترین شهر این ایالت است که در فاصله ۲ ساعتی ونکوور، بزرگترین شهر غرب کانادا است.

ایالت واشنگتن یکی از قطب‌های اقتصاد آمریکا محسوب می‌شود. ابرشرکت‌هایی چون آمازون، بویینگ و کاسکو (کیرکلند) در این ایالت مستقرند.

مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا، اعلام کرده که هر آمریکایی با تجویز پزشک می تواند آزمایش کرونا بدهد.

اخبار مرتبط:منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.