ترامپ مهاجرت به آمریکا را موقتا لغو می​‌کند | جهان | DW

به اشتراک گذاشتندونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با ارسال یک پیام توییتری در شامگاه دوشنبه ۲۰ آوریل اعلام کرد به زودی فرمانی صادر خواهد کرد که بر اساس آن به طور موقت مهاجرت به آمریکا متوقف خواهد شد. 

ترامپ در پیام توییتری خود تاکید کرد که صدور این فرمان اجرایی به طور موقت به دلیل حمله “دشمن نامرئی” (کرونا) و به خاطر نیاز به حفظ مشاغل آمریکایی‌​ها صادر می​‌شود.

در توییت ترامپ توضیحات بیشتری درباره جزئیات چگونگی لغو مهاجرت به آمریکا داده نشده است. زمان صدور این فرمان و مبنای قانونی آن نیز مشخص نسیت.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

در آمریکا ویزای توریستی و همچنین ویزاهای تجاری طولانی مدت به عنوان ویزای مهاجرت محسوب نمی‌​شوند.

آمریکا با شیوع گسترده کرونا عملا از اواخر ماه مارس ویزا صادر نکرده است. وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد سفارتخانه​ها و کنسولگری​های این کشور فعلا فقط درموارد اضطراری پروندههای ویزا را بررسی می‌​کنند.

آمریکا به دلیل بحران کرونا، مرزهای خود با مکزیک و کانادا را در ماه گذشته بست و افرادی که به طور غیرقانونی در مرزهای جنوبی دستگیر شده​‌اند به سرعت به کشورهای خود برگردانده می​‌شوند.

دولت ترامپ همچنین ورود شهروندان اروپایی به آمریکا را نیز به دلیل مقابله با ویروس کرونا ممنوع اعلام کرده است.

براساس آخرین آماردانشگاه جان هاپکینز در بالتیمور، بیش از ۴۲ هزار نفر در اثر بیماری کرونا در آمریکا جان خود را از دست داده‌​اند و بیش از ۷۸۰ هزار نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا هستند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

بحران کرونا به اقتصاد آمریکا نیز ضربه سختی وارد کرده است. بسیاری از شرکت‌ها به دلیل محدودیت​‌های وضع شده و اجرای مقررات مختلف در این کشور برای ادامه حیات خود دست و پنجه نرم می‌کنند.

در ظرف یک ماه  بیش از ۲۲ میلیون نفر در آمریکا خواستار دریافت مزایای ناشی از بی‌کاری شده‌اند. سقوط قیمت نفت سبک آمریکا نیز سبب ورشکستگی بسیاری از شرکت​‌های حفاری شیل خواهد شد. در صنایع نفت این کشور بیش از ۱۰ میلیون نفرمشغول به کار هستند.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *