رسانه خبری پیامِ ایرانی

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به ۱۰۹۲ نفر رسید


آزمایش کرونای اشرف غنی و همسرش منفی اعلام شد


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

وحیدالله مایار سخنگوی وزارت صحت عامه(بهداشت) افغانستان سه شنبه ۲۱ آوریل در نشست خبری در کابل گفت، در ۲۴ ساعت گذشته ۶۶ مورد مثبت تازه ویروس کرونا در این کشور ثبت شد که با ثبت این موارد آمار مجموع مبتلایان به ۱۰۹۲ نفر رسید.

به گزارش منابع خبری، مایار اضافه کرد، این مورد مثبت تازه شامل کابل ۵۲ مورد، لغمان پنج مورد، بغلان چهار مورد، ننگرهار چهار مورد و پکتیا یک مورد می شوند.

وی ادامه داد، تا کنون ۳۶ نفر بر اثر ویروس کرونا در افغانستان جان باخته و ۱۵۰ نفر دیگر مصاب به این ویروس بهبود یافته‌اند.

در همین حال، صدیق صدیقی، سخنگوی رئیس جمهوری افغانستان امروز سه شنبه در توییتی نوشت، نتایج آزمایش کرونا رئیس جمهوری محمد اشرف غنی و همسرش رولا غنی منفی اعلام شدند.

از سوی دیگر، وزارت امور خارجه امریکا با نشر اعلامیه ای نوشت، واشنگتن برای مبارزه با ویروس کرونا بیش از ۱۸ میلیون دالر به افغانستان کمک می‌کند.
هم چنان بانک جهانی نیز دوشنبه ۲۰ آوریل اعلام کرد، از ۱۰۰٫۴ میلیون دالر مبلغ ۲۰ میلیون آن به حساب دولت افغانستان ارسال شده است. بانک جهانی اخیراً اعلام کرده بود که ۱۰۰٫۴ میلیون دالر برای مبارزه با کرونا به افغانستان کمک می‌کند

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.