خبرگزاری هرانا | زندان سنندج؛ انتقال یک زندانی دیگر به سلول انفرادی جهت اجرای حکم اعدام

به اشتراک گذاشتن


خبرگزاری هرانا – یک زندانی محکوم به اعدام روز جاری جهت اجرای حکم به یکی از سلول های انفرادی زندان سنندج منتقل شد. این زندانی پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، امروز سه شنبه ۲ اردیبهشت ۹۹، یک زندانی محکوم به اعدام محبوس در زندان سنندج جهت اجرای حکم به سلول انفرادی این زندان منتقل شد.

هویت این زندانی “احمد عبدالله پور” با اتهام “قتل” احراز شده است.

پیش از این نیز ۷ زندانی محکوم به اعدام در این زندان جهت اجرای حکم به سلول های انفرادی زندان سنندج منتقل شده بودند. از این میان صبح امروز سه شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۹، حکم اعدام شایان سعیدپور کودک-مجرم زندانی در زندان سقز به اجرا در آمد.

بنا بر گزارش نهادهای بین‌المللی، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در دوره یکساله (اول ژانویه ۲۰۱۹ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۱۹) دستکم ۲۴۸ شهروند اعدام شدند و ۱۰۸ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۴ کودک-مجرم اشاره کرد و همینطور به محل اجرای ۱۳ حکم اعدام که در ملا عام بوده است.

بنا بر همین گزارش بیش از ۷۵ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که نهادهای حقوق بشری اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *