رسانه خبری پیامِ ایرانی

نگرانی‌ها از وجود فساد، آزار جنسی و قاچاق مواد مخدر در زندان‌های افغانستانمنبع: دبی_العربیه.نت فارسی

مسوولان اداره تنظیم امور زندان‌های افغانستان به تازگی از وجود فساد اداری، آزار جنسی و فروش مواد مخدر در زندان‌های این کشور خبر دادند.

روزنامه «سلام وطن‌دار» افغانستان گزارش داد، احمدراشد طوطاخیل، رئیس اداره تنظیم امور زندان‌های این کشور سه‌شنبه ۲۱ آوریل ۲۰۲۰ در یک نشست خبری گفته است، فروش، قاچاق و استفاده از مواد مخدر از سال‌های گذشته به این‌سو در میان زندانیان وجود داشته است.

طوطاخیل در این نشست گفت، کارمندان زندان‌ها عاملان انتقال مواد مخدر و تلفن‌های همراه در داخل زندان‌ها هستند و در بخش‌های گوناگون به ویژه در بخش غذا و کارگیری از وسایط زندان‌ها نیز به گونۀ گسترده فساد وجود دارد.

براساس این گزارش، طوطاخیل نبود ظرفیت، عدم رسیده‌گی به زندانیان بیمار و پرونده‌های زندانیان، عدم اجرای اصلاحات کادری و نبود سیستم را از علت‌های وجود فساد در زندانی‌ها خوانده است. به گفته او، شماری از کارمندان زن در زندان‌ها از سوی کارمندان مرد مورد آزار و اذیت جنسی قرار می‌گیرند.

او اما گفته است، برای مبارزه با فساد و بهبود وضعیت زندان‌های افغانستان روند اصلاحات آغاز شده است.

مسئولان اداره تنظیم امور زندان‌های افغانستان همچنان تایید کردند که بر بنیاد فرمان محمد اشرف غنی رئیس جمهوری این کشور تاکنون بیش از ۵۵۰۰ زندانی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا از زندان‌ها آزاد شده‌اند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.