رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد


خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه ۱۰ خردادماه، شماری از کارکنان رسمی نفت هلدینگ خلیج فارس در مقابل سایت ۴ پتروشیمی ماهشهر، تعدادی از معلمان خرید خدمت در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی واقع در تهران، تنی چند از کارکنان خدمات اردوگاهی ملی حفاری ایران واقع در اهواز در محل کار خود، شماری از پرسنل بیمارستان “امام خمینی” کرج در این شهر و جمعی از نیروهای قرارداد موقت منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر و بندر امام به همراه خانواده‌هایشان در ورودی سایت یک منطقه پتروشیمی ماهشهر، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۰، شماری از کارکنان رسمی نفت هلدینگ خلیج فارس، در مقابل سایت ۴ پتروشیمی ماهشهر تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، کارکنان رسمی هلدنیگ خلیج فارس با حضور در این محل، خواهان پایبندی هلدینگ خلیج فارس به مفاد قرارداد منعقده با شرکت صنایع پتروشیمی و رفع ممنوعیت انتقال دائم به سایر شرکت‌های تابعه نفت شدند.

این کارگران از مدتی پیش، خواستار اجرای ماده ۱۰ قانون نفت شده‌اند.

مطابق ماده ۱۰ قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت مصوب سال ۱۳۹۱ مقرر شده نظام‌های اداری و استخدامی و پرداخت حقوق و مزایای آن دسته از کارکنان شرکتهای تابعه وزارت نفت که در واحدهای عملیات و تخصصی شاغل هستند با رویکرد تقویت رقابت‌پذیری و سرعت بخشیدن به بهره‌برداری از میادین مشترک و حفظ نیروی انسانی متخصص تابعه آیین‌نامه خاصی است که بدون الزام به رعایت قانون مدیریت خدمات کشوری با رعایت سایر قوانین و مقررات مربوطه و با پیشنهاد وزارت نفت و تأیید معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور تهیه می‌شود و حداکثر ظرف شش ماه پس از لازم‌الاجرا شدن این قانون به تصویب رئیس‌جمهور می‌رسد.

در تجمع امروز این مطالبه تکرار شد و رفع تبعیض و محدودیت تعدیل مدارک تحصیلی، اعمال آیتم ۱۴۵۰ حق ماموریت کارکنان رسمی نفت در شرکت هلدینگ خلیج فارس از دیگر مطالباتی است که در تجمع مطرح شد.

تجمع نیروهای قرارداد موقت در ماهشهر

به گزارش ایلنا، امروز دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۰، جمعی از نیروهای قرارداد موقت منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر و بندر امام به همراه خانواده‌هایشان در ورودی سایت یک منطقه پتروشیمی ماهشهر تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، تجمع‌کنندگان خواهان اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل، اجرای طرح اقلیمی و اجرای طرح پرداخت سنوات پایان سال بر اساس قانون کار شدند.

به گفته نماینده کارگری، آن‌ها با دستگاه قرارداد کاری دارند اما اینکه قرارداد آن‌ها تحت شمول وزارت کار یا نفت است، مشخص نیست.

این کارگران گفتند: ما تنها خواهان این هستیم که مسئولان صدای ما بشنوند. از سال ۹۱ تا به امروز مطالبات ما بر زمین مانده است. اگرچه طرح طبقه‌بندی مشاغل تایید شده است، اما کسی به آن توجه نمی‌کند.

تجمع معلمان خرید خدمت در مقابل مجلس شورای اسلامی

به گزارش ایسنا، امروز دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۰، شماری از معلمان خرید خدمت در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی واقع در تهران تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، این معلمان خواستار تعیین تکلیف وضعیت استخدامی خود از سوی نمایندگان مجلس شدند.

همچنین این تجمع کنندگان ضمن تاکید بر لزوم رفع هر گونه تبعیض بین معلمان، خود را تنها گروه بلاتکلیف در کنار معلمان رسمی و پیمانی تدریس تمام وقت بیان کردند.

تجمع کارکنان خدمات اردوگاهی ملی حفاری ایران

به گزارش ایلنا، امروز دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۰، شماری از کارکنان خدمات اردوگاهی ملی حفاری ایران واقع در اهواز در محل کار خود دست به تجمع زدند.

بنابر این گزارش، این کارگران خواستار لغو و برچیده شدن قراردادهای حجمی کار و پیوستن به سامانه ساپنا شدند.

این کارگران می‌گویند: ما ۲۵۰۰ نفر هستیم که علیرغم تاکید ماده ۷ قانون کار بر لزوم عقد قرارداد دائم و مستقیم در کارهایی با ماهیت مستمر، قراردهایمان حجمی است.

آنها می‌گویند: ما حتی از وزارت کار استعلام کرده‌ایم و پاسخ اداره کار به شماره ۵۲۷۹۳ را در دست داریم؛ با اینهمه در مورد ما قانون زیر پا گذاشته شده و همچنان قراردادهایمان غیرقانونی و حجمی است.

این کارگران در ارتباط با شغل دشوار خود می‌گویند: پرسنل خدمات اردوگاهی ملی حفاری از پرتلاش‌ترین و سختکوش‌ترین کارکنان عملیاتی حفاری هستند که پا به پای حفارمردان در دکل‌های حفاری در حال کوشش هستند و عادلانه نیست که با قراردادهای حجمی از حقوق اولیه خود محروم بمانند.

این کارگران همچنین خواستار ورود شرکت نفت و مسئولان به مقوله‌ی قراردادها و رعایت بی‌کم و کاست قانون شدند و اعلام کردند: با این شیوه‌ی قراردادها، انگیزه‌ای برای کار و فعالیت نداریم.


تجمع پرسنل بیمارستان امام در کرج

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۰، شماری از پرسنل بیمارستان “امام خمینی” کرج در این شهر تجمع کردند.

تجمع این افراد در اعتراض به مشکلات معیشتی‌ و عدم رسیدگی به مطالباتشان صورت گرفته است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.