رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد


خبرگزاری هرانا – امروز سه شنبه ۲ اردیبهشت ماه، گروهی از کارکنان اداره برق شهرستان بهبهان برای دومین روز متوالی در مقابل این اداره و جمعی از کارگران فاز ۲ پالایشگاه آبادان در مقابل ساختمان این پالایشگاه در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه شنبه ۲ اردیبهشت ماه ۹۹، گروهی از کارکنان اداره برق شهرستان بهبهان برای دومین روز متوالی در اعتراض به حجمی شدن دستمزد خود دست از کار کشیده و در مقابل این اداره تجمع کردند.

معترضان با بیان اینکه پیشتر در خصوص حجمی شدن دستمزد به اداره کار این شهرستان مراجعه کرده و اعتراض خود را به گوش مسئولان رساندیم، گفتند: “مسئولان اداره کار به ما گفتند که تا پیگیری این موضوع قرارداد جدید را امضا نکنید اما پس از اینکه ما کارکنان این اداره از امضا قرار داد جدید سر باز زدیم، تهدید به اخراج شده‌ایم.”

تجمع کارگران فاز ۲ پالایشگاه آبادان

به گزارش ایرنا، امروز سه شنبه ۲ اردیبهشت ماه ۹۹، جمعی از کارگران فاز ۲ پالایشگاه آبادان در اعتراض به اخراج ۲۰ نیروی بومی و عدم پرداخت مطالبات مزدی خود در مقابل ساختمان این پالایشگاه تجمع کردند.

کارگران معترض اظهار داشتند: “از اسفندماه سال گذشته همزمان با شیوع بیماری کرونا کارگاه از سوی پیمانکار تعطیل و کارگران مرخص شدند و قرار بر این شد با فعالیت مجدد این پروژه کارگران به کار بازگردند. اما شرکت آریا دژ البرز با شروع کار مجدد اقدام به بازگرداندن نیروهای غیربومی نکرد و ۲۰ نفر از نیروهای بومی این شرکت را اخراج کرد”.

این کارگران معترض افزودند: “مدیران فاز ۲ پالایشگاه آبادان باید استخدام نیروهای بومی را در اولویت قرار دهند و از جذب نیروهای غیربومی خودداری کنند در حالی که در چند وقت گذشته نیروهای بومی از این شرکت اخراج و نیروی غیربومی جایگزین آنها شد”.

آنها گفتند: “بخش از حقوق بهمن ماه سال گذشته از سوی پیمانکار پرداخت شد اما حقوق ، عیدی و دیگر مزایای اسفندماه پارسال پرداخت نشده است”.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.