رسانه خبری پیامِ ایرانی

باسام مرادی از زندان کامیاران به زندان سنندج منتقل شد


 

هه‌نگاو: یک زندانی سیاسی اهل کامیاران که در زندان مرکزی این شهر به نشانه اعتراض دست به اعتصاب زده بود، به زندان سنندج منتقل شد.

برپایه گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، روز شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۰ (۲۹ می ۲۰۲۱)، باسام مرادی، زندانی سیاسی اهل کامیاران که دوران ۱۰ ساله محکومیت خود را در زندان مرکزی این شهر سپری می‌کرد، به زندان مرکزی سنندج منتقل شد.

این زندانی سیاسی  از روز سەشنبه ٤ خرداد (٢٥ می) به نشانه اعتراض به عدم رعایت اصل تفکیک جرائم در زندان کامیاران دست به اعتصاب غذا زده بود که پس از انتقالش به زندان سنندج به اعتصاب خود پایان داده است.

باسام مرادی روز دوشنبه ۹ اردیبشهت ۱۳۹۸ (۲۹ آوریل ۲۰۱۹) توسط نیروهای اداره اطلاعات کامیاران بازداشت و پس از ۸ ماه بازداشت با وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی و موقتاً آزاد شده بود.

وی سرانجام  اواخر دی ماه ۱۳۹۸ (فوریه ۲۰۱۹) توسط دادگاه انقلاب سنندج به اتهام عضویت در حزب حیات آزاد کُردستان (پژاک) به ۵ سال حبس و به اتهام جاسوسی به ۱۰ سال حبس محکوم شده بود که بر طبق قانون تجمیع احکام حکم اشد یعنی ۱۰ سال حبس قابل اجرا است.

باسم مرادی نهایتاً فروردین ماه ۱۳۹۹ (آوریل ۲۰۲۰) پس از قطعی شدن حکم دادگاه تجدیدنظر جهت اجرای حکم حبس بازداشت و به زندان کامیاران منتقل شده بود.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.