خبرگزاری هرانا | مرگ یک کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

به اشتراک گذاشتن


خبرگزاری هرانا – امروز سه شنبه ۲ اردیبهشت ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، یک کارگر در شهرستان دره شهر واقع در استان ایلام، بر اثر سقوط یک دستگاه بالابر، جان خود را از دست داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، امروز سه شنبه ۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، یک کارگر ساختمانی بر اثر سقوط یک دستگاه بالابر در شهرستان “دره شهر” ایلام جانش را از دست داد.

علی جمالوندی، فرمانده انتظامی شهرستان دره شهر گفت: “در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی مبنی بر سقوط بالابر ، مأموران کلانتری ۱۱ شهرستان به همراه اورژانس برای بررسی موضوع در محل حادثه حاضر شدند”.

وی افزود: “با حضور مأموران در محل مشخص شد یک کارگر ساختمانی ۴۹ ساله به دلیل سقوط یک دستگاه بالابر بر سر وی به شدت مجروح و توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شده است”.

 جمالوندی، تصریح کرد: “در این حادثه کارگر که توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شده بود به علت شدت جراحت وارده جان خود را از دست داد”.

وی خاطر نشان کرد: “کارشناسان علت فوت وی را عدم رعایت اصول ایمنی و استفاده نکردن از وسایل محافظتی عنوان کرده اند”.منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *