رسانه خبری پیامِ ایرانی

رضا واثقی، فعال مدنی آذربایجانی با اتمام مرخصی به زندان اردبیل بازگشت<![CDATA[14 ساعت،3 دقیقه

استان‌وایر- یک منبع آگاه به «ایران‌وایر» خبر داد «رضا واثقی»، فعال مدنی آذربایجانی که ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ با تودیع وثیقه به مرخصی اعزام شده بود، با اتمام زمان مرخصی خود، دیروز ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ جهت سپری کردن باقی‌مانده مدت محکومیت دو ساله خود، به زندان اردبیل بازگشت.

«علی واثقی»، برادر این فعال آذربایجانی نیز ششم اردیبهشت به مرخصی اعزام شده بود که ۲۷ اردیبهشت با اتمام زمان مرخصی، به زندان اردبیل بازگشت.

رضا واثقی همراه با برادرش آبان ۱۳۹۹ توسط ضابطین قضایی بازداشت و جهت سپری کردن محکومیت دو ساله خویش به اتهامات «مشارکت در تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت ملی کشور از طریق چاپ شب‌نامه» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام»، به زندان مرکزی اردبیل منتقل شدند.

برادران واثقی ۲۱ خرداد امسال در محل کارشان بدون رویت حکم همراه با ضرب و شتم بازداشت شده بودند و ۲۷ خرداد با تودیع قرار وثیقه ۱۱۰ میلیون تومانی برای هر کدام، به طور موقت آزاد شدند. پس از آزادی، عکس‌هایی از آن‌ها در فضای مجازی منتشر شد که نشان‌گر آثار ضرب و شتم بود.

محل کسب این دو برادر روز پنج‌شنبه ۲۲ خرداد نیز توسط مأموران اداره اطلاعات مورد تفتیش و بازرسی قرار گرفت که در جریان این بازرسی، تعدادی از وسایل شخصی، ازجمله موبایل و کامپیوتر آن‌ها ضبط شد.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.