رسانه خبری پیامِ ایرانی

ترامپ در مورد خبرهای مربوط به رهبر کره شمالی: آرزوی سلامت می‌کنمرئیس‌جمهوری ایالات متحده در واکنش به خبرهای منتشرشده در کشورش در مورد «وضعیت وخیم» رهبر کره شمالی، گفته این‌ها گزارش است و «ما چیزی نمی‌دانیم»؛ او افزوده «فقط این را بگویم که برایش آرزوی سلامت می‌کنم».

گمانه‌زنی‌ها در مورد تندرستی کیم جونگ‌اون، رهبر کره شمالی، روز گذشته و پس از انتشار گزارش تازه‌ای در سی‌ان‌ان بالا گرفت. گزارشی که به نقل از یک مقام آمریکایی مدعی شده، وضع سلامت کیم وخیم است.

البته این گزارش، خود پس از آن منتشر شد که یک وب‌سایت خبری مستقر در کره جنوبی، و ناظر بر کره شمالی، به نام «دیلی ان‌کـِی» مدعی شد کیم جونگ‌اون در پی جراحی قلب و عروق، در ویلایی در شمال پایتخت بستری‌ست و تحت درمان قرار دارد. البته دیلی ان‌کی، سپس این گزارش را تصحیح کرد و گفته بر پایه اظهارات «یک منبع در کره شمالی» منتشر شده است.

دونالد ترامپ به گزارش سی‌ان‌ان واکنش نشان داده است: «این گزارش‌ها درآمده‌اند، و ما چیزی نمی‌دانیم».

او افزوده «من روابط خیلی خوبی با او (رهبر کره شمالی) دارم. فقط می‌توانم این را بگویم که برایش آرزوی سلامت می‌کنم، چون اگر او در وضعیتی هست که گزارش‌ها می‌گویند، خیلی جدی‌ست».

رئیس‌جمهوری ایالات متحده افزوده است «قبلا هم بارها گفته‌ام، اگر کس دیگری در این شرایط در این موقعیت قرار داشت، ما در حال جنگ با کره شمالی بودیم… پس باید این را بگویم که کیم جونگ‌اون، برایش آرزوی خیلی… می‌دانید، آرزوی موفقیت می‌کنم».

کره شمالی یکی از بسته‌ترین کشورهای جهان است که اخبار و گزارش‌های عینی و مستقل به‌ندرت از آن به بیرون درز پیدا می‌کند. در فهرست ۲۰۲۰ سازمان گزارشگران بدون مرز، کره شمالی بدترین کشور جهان از نظر آزادی رسانه‌ها و آزادی بیان است. از زمان حکومت نسل سوم خاندان کیم، کیم جونگ‌اون، هم این کشور همواره با یک رتبه بالا و پایین در انتهای فهرست قرار داشته‌است.

با این حال خبرهای مهمی که بیرون درز پیدا می‌کند، معمولا با واکنش مقام‌ها و نهادهای اطلاعاتی برخی کشورها، از جمله آمریکا، کره جنوبی یا ژاپن همراه می‌شود.

روز گذشته خبرگزاری دولت کره جنوبی به نقل از شماری از مقام‌های آن کشور گفته بود سئول اتفاق غیرمعمول و خاصی را در شمال رویت نکرده‌است.

کیم جونگ‌اون هفته پیش در مراسم تولد پدربزرگش شرکت نکرده بود، در مراسم اصلی پارلمان فرمایشی آن کشور نیز حضور نداشت. هرچند پیش از آن در ۲۳ فروردین تصاویری از او در نشست دفتر سیاسی حزب حاکم منتشر شده بود.

انتشار گزارش و گمانه‌زنی در مورد وضعیت سلامت رهبر کره شمالی تازگی ندارد و کم‌وبیش آشکار است که او از تندرستی مناسبی برخوردار نیست و احتمالا بیماری‌ یا بیماری‌هایی دارد. در عین حال از چاقی رنج می‌برد و گفته می‌شود سیگار زیاد می‌کشد.

در پاییز سال ۲۰۱۴ نیز کیم برای مدت ۴۰ روز از انظار عمومی پنهان بود تا بالاخره دوباره دیده شد، در حالی‌که می‌لنگید. سازمان اطلاعاتی کره جنوبی گزارش داد که او تحت عمل جراحی مچ پا قرار گرفته بود.

منابع: سی‌ان‌بی‌سی، سی‌ان‌ان، یون‌هاپ، ان‌کی‌دیلیمنبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

بازی blood hunt cat 725 دانلود آهنگ سعید راد به نام کام به کامRadiataSade Gir AvordiArmatimonadota978-1-57392-214-2 lv ombre nomade One Piece Redvaccination rudersdal proclamation of the constitution act 1982eurovision 2021 armenia دیجی کالا tab s7 fe "Charlemagne"