۲۰ ایالت آمریکا مایل به ازسرگیری فعالیت‌های کاری هستند

به اشتراک گذاشتنمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا بامداد چهارشنبه ۲۲ آوریل ۲۰۲۰ ضمن درخواست از کنگره برای تسریع در روند تصویب بسته حمایتی جدید، اعلام کرد که ۲۰ ایالت شامل ۴۰ درصد مردم آمریکا مایل هستند فعالیت‌های کاری را از سرگیرند.

به گزارش خبرگزاری‌ها دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده سه‌شنبه در کنفرانس خبری روزانه کمیته بحران آمریکا درباره کرونا ضمن اشاره به گفتگوهایش با فرماندار نیویورک جهت گسترش تعداد تست‌های تشخیص کرونا انجام شده، افزود «با خانواده‌هایی که عزیزانشان را در پاندمی از دست داده‌اند ابراز همدردی می‌کنیم».

از سویی استیون منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا ضمن اشاره به این که بسته حمایتی جدید با همبستگی میان اعضای کنگره میسّر شد، خاطرنشان کرد که نقدینگی لازم در بازارها برای بازگشایی کشور فراهم خواهد شد.

این در حالی است که مجلس سنای آمریکا شامگاه سه‌شنبه بسته حمایتی فوق‌العاده جدید به ارزش ۴۸۰ میلیارد دلار را برای حمایت از شرکت‌های کوچک خیلی زیان دیده از پاندمی و همچنین تامین مالی بیمارستان‌ها به تصویب رساند.

اکنون بیمارستان‌های آمریکا بدلیل شیوع همه‌گیری جهانی COVID-19 و انجام تست‌های آزمایشگاهی بسیار زیاد برای شناسایی مبتلایان به ویروس جدید کرونا تحت فشار هستند.

به موجب بسته حمایتی جدید که از تایید اعضایی از دو حزب دمکرات و جمهوری‌خواه و همچنین حمایت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برخوردار است مبلغ ۳۲۰ میلیارد دلار برای فراهم کردن وام‌های حمایتی جهت کمک به شرکت‌هایی که کمتر از ۵۰۰ نفر را به کار گرفته‌اند، اختصاص داده می‌شود.

همچنین مبلغ ۷۵ میلیارد دلار کمک مالی از این بسته حمایتی برای بیمارستان‌ها و مبلغ ۲۵ میلیارد دلار برای تامین مالی تست‌های آزمایشگاهی ویروس جدید کرونا و مبلغ ۶۰ میلیارد دلار برای فراهم کردن وام‌های حمایت شده برای کمک به بخش‌های اقتصادی دیگر به شدت آسیب دیده از کرونا و از جمله آنها کشاورزی هزینه می‌شود.

این بسته حمایتی اکنون پس از تصویب شدن در مجلس سنا برای تصویب به مجلس نمایندگان ارجاع داده شده که پیش‌بینی می‌شود طی این هفته پس از تصویب در کنگره از سوی دونالد ترامپ امضا و انتشار داده شود.

ایالات متحده آمریکا کشوری که اولین مورد فوتی خود بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا را در اواخر فوریه گزارش کرد اکنون چه از نظر تعداد قربانیان و چه از نظر تعداد مبتلایان به ویروس کرونا اولین کشور آسیب دیده از پاندمی در جهان است.

اکنون آمار فوتی‌ها بر اثر ابتلا به کرونا در آمریکا به ۴۳۲۰۰ مورد از میان ۸۰۴۱۹۴ نفر مبتلا گزارش شده و این در حالی است که دست‌کم ۷۳۵۳۳ نفر از مبتلایان به این بیماری بهبود یافته‌اند.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *