رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | تجمع کارکنان شرکت رامپکو در ایلام


خبرگزاری هرانا – امروز چهارشنبه ۱۴ اسفندماه، حدود ۱۸۰ تن از کارکنان شرکت رامپکو ایلام، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان از جمله دریافت حقوق‌ ها به صورت علی الحساب، عدم دریافت عیدی و  سنوات و همچنین عدم تمدید قراردادها در آستانه سال جدید دست به تجمع زدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، امروز چهارشنبه ۱۴ اسفندماه ۱۳۹۸، با گذشت بیش از ۱۷ ماه از آخرین پرداختی حقوق ۱۸۶ تن از کارگران شرکت رامپکو در ایلام، این کارکنان برای سومین روز متوالی در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان دست به تجمع زدند.

یکی از کارکنان شرکت رامپکو در این خصوص گفت: “کارکنان این شرکت ماه‌هاست که با مشکلات زیادی مواجه‌اند، اما با توجه به وضعیت نامناسب اقتصادی و مشکلات بازار کار، به ناچار مجبور به ادامه فعالیت شده‌اند”.

وی افزود: “شرکت رامپکو دو سال است که اقدام به عقد قرارداد با ۱۸۶ نفر از نیروهای تعمیرات پتروشیمی کرده است و در حال حاضر قرار داد جدیدی نیز با کارکنان منعقد نکرده و ۱۷ ماه‌ است که حقوق کارکنان تنها به صورت علی الحساب پرداخت شده است”.

یکی دیگر از کارکنان حاضر در تجمع گفت: “هم اکنون ۱۳ روز از اسفند می‌گذرد و کارکنان حقوق بهمن ماه را نیز دریافت نکرده‌اند، در حالی که کارمندان پتروشیمی حقوق و عیدی خود را دریافت کرده‌اند؛ این عدم پرداخت حقوق، اجحاف در حق ۱۸۶ پرسنل این شرکت است. ما به التفاوت حقوق ۱۷ ماه گذشته نیز کماکان به کارکنان پرداخت نشده است”.

دیگر نیروی تعمیراتی این شرکت در حاشیه تجمع اعلام کرد: “کارکنان این شرکت از مبالغی که در اعیاد مختلف به کارمندان شرکت پتروشیمی پرداخت می‌شود محروم هستند و همچنین عیدی و پاداش این نیروها نیز طی دو سال گذشته پرداخت نشده است. با نزدیکی به پایان سال و افزایش هزینه خانواده‌ها، ضروری است پیگیری‌های لازم از سوی مسوولان مربوطه جهت پرداخت حقوق، عیدی و معوقات کارکنان این شرکت انجام شود اما متاسفانه هیچ حمایتی از سوی مسوولان مربوطه صورت نمی‌گیرد”.

تجمع کارکنان شرکت رامپکو در ایلام امروز در حالی سومین روز خود را گذراند که پیمانکار مربوطه به عنوان کارفرما تاکنون هیچ واکنشی نسبت به این تجمع‌ها و مطالبات به حق کارکنان این شرکت نداشته‌ است. کارکنان شرکت رامپکو، نیروی پیمانکار محسوب می‌شوند و مطالبات پیمانکار نیز از سوی شرکت پتروشیمی ایلام تاکنون پرداخت شده است اما متاسفانه پیمانکار مطالبات این کارکنان را پرداخت نکرده است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.