رسانه خبری پیامِ ایرانی

رخنه کرونا به بخش مراقبت بهداشتی ترکیه؛ ۳۴۷۴ مبتلا در میان پرسنل این بخشمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

سندیکای پزشکان ترکیه، چهارشنبه ۲۲ آوریل تصریح کرد که ویروس کرونا به بخش مراقبت‌های بهداشتی ترکیه نفوذ کرده و نزدیک به ۳۵۰۰ از کارکنان این بخش، کرونایی شده و ۲۴ نفر نیز جان باختند.

در بیانیه این سندیکا آمده است که در مجموع، ۳۴۷۴ تن از پرسنل بخش مراقبت‌های بهداشتی، به پاندمیک کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند که شامل ۱۳۰۷ پزشک می گردد که ۲۴ تن از آنها، جان باخته‌اند.

در ادامه بیانیه سندیکا تاکید شده که بیشتر پرسنل آسیب‌دیده بخش مراقبت‌های بهداشتی در استانبول، کار می‌کنند که بزرگترین کلان شهر ترکیه با حدود ۱۶ میلیون نفر جمعیت است.

۹۵هزار کرونایی

گفتنی است براساس آخرین آمار منتشر شده در شامگاه سه‌شنبه ۲۱ آوریل، پندامیک کرونا، بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ مورد را در ترکیه، به کام مرگ فرستاده که این تعداد، از مجموع ۹۵ هزار مبتلا به کرونا بوده و نیمی از آنها در استانبول اقامت دارند.

قرنطینه اجباری به مدت چهار روز از روز پنج‌شنبه ۲۳ آوریل، در ۳۱ کلان شهر ترکیه برای مقابله با شیوع کرونا، اعمال شد

به این ترتیب، ساکنان ۳۱ کلان شهر ترکیه درآخر هر هفته، مشمول مقررات قرنطینه اجباری خواهند شد اما این پنجشنبه (فردا) مصادف با عید رسمی است و مسئولان مقرر داشتند که تدابیر منع خروج از منزل از پنجشنبه اعمال کرده و آن را تا روز جمعه ۲۴ آوریل، تمدید کنند.

شایان ذکر است که تصمیم به اعمال اجرای قرنطینه اجباری در پایان هر هفته در ۱۱ آوریل درحالی گرفته شد که شیوع پاندمیک کووید ۱۹، روندی شتاب آلود به خود گرفته بود.

سالمندان بالای ۶۵ سال و افراد مبتلا به بیماری‌های مزمن و افراد زیر ۲۰ سال از چند هفته پیش، مشمول این قرنطینه اجباری شده‌اند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.