رسانه خبری پیامِ ایرانی

زهرا محمدی بدون اطلاع وکیل بە دادگاه منتقل شد


 

هەنگاو: زهرا محمدی، فعال مدنی و مدرس زبان کردی پس از چهار ماه بازداشت بە دادگاه انقلاب سنندج منتقل شد.

برپایە گزارش رسیدە بە سازمان حقوق بشری هەنگاو، روز چهارشنبە ٢٧ شهریور ٩٨ (١٨ سپتامبر ٢٠١٩)، زهرا محمدی، فعال مدنی و مسئول انجمن فرهنگی _ اجتماعی نوژین، پس از چهار ماه بازداشت بە شعبە دودم دادگاه انقلاب سنندج منتقل شدە است.

یکی از نزدیکان خانوادە محمدی ضمن تایید این خبر بە خبرنگار هەنگاو اعلام کرد کە، زهرا بدون اطلاع وکیل و خانوادەاش بە دادگاه منتقل شدە و این نیز موجب نگرانی آنها شدە است.

این منبع در ادامە اعلام کرد کە زهرا بدون آنکە دادگایی شود بە بازداشتگاه برگرداندە شدە و این احتمال وجود دارد کە بخواهند از وی اعتراف اجباری بگیرند و بخواهند کە حکم سنگی را بر وی تحمیل کنند.

زهرا محمدی ٢٨ سالە و اهل دهگلان، روز پنج شنبە ٢ خرداد ٩٨ ( ٢٣ می ٢٠١٩)، پس از هجوم نیروهای ادارە اطلاعات سنندج بە منزلش هم زمان با دو عضو دیگر انجمن نوژین  بازداشت شد. ریبوار منبری و ادریس منبری  ظهر روز یک شنبە و پس از ۴ روز از زندان آزاد شدند اما زهرا همچنان بلاتکلیف در بازداشت بە سر می برد.

انجمن نوژین یکی از انجمن های فرهنگی و اجتماعی فعال در استان کردستان می باشد کە در چندین شهر این استان از جملە سنندج، کامیاران، دهگلان، سقز و بانە فعالیت دارد.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.