رسانه خبری پیامِ ایرانی

بیانیه هم‌بندان ساسان نیک‌نفس: او توسط قوه قضاییه به قتل رسیده است<![CDATA[22 ساعت،34 دقیقه

استان‌وایر- شماری از هم‌بندان زندانی سیاسی «ساسان نیک‌نفس» در زندان تهران بزرگ با انتشار بیانیه‌ای، گفته‌های سازمان زندان‌ها در مورد مرگ او را دروغ محض خوانده و نوشته‌اند که او به قتل رسیده است.

این زندانیان در بیانیه خود با تاکید بر این که جان انسان‌ها در سیستم جمهوری اسلامی هرگز اهمیتی نداشته است، گفته‌اند جان ساسان نیک‌نفس در اثر قصور عامدانه قوه قضاییه ستانده شده است.

هم‌بندان ساسان نیک نفس در زندان تهران بزرگ با اشاره به انتقال «حسین هاشمی»، «محمد ترکمانی» و چند زندانی سیاسی دیگر به بند جرایم خشن هشدار داده‌اند جان این زندانیان که در اعتصاب غذا به سر می‌برند نیز در خطر قرار دارد.

متن کامل این بیانیه که در اختیار «ایران‌وایر» قرار گرفته، به این شرح است:

«ناقوس شوم مرگ بار دیگر برای زندانی سیاسی دیگری به صدا درآمد. بدیهی است که جان انسان‌ها در سیستم بگیر و ببند قضاییه جمهوری اسلامی و شکنجه‌گاه‌های آن هرگز اهمیتی نداشته و ندارد.

عصر روز شنبه پانزدهم خرداد ماه جوانی خوش‌نام، مردی شریف از هم‌بندان من در بند قرنطینه زندان تهران بزرگ در اثر قصور عامدانه قوه قضاییه جانش ستانده شد. ساسان نیک نفس هم‌زمان از چند بیماری سخت قلبی، کلیوی، اعصاب و روان و دیابت رنج می‌برد و طی ۱۱ ماهی که ناعادلانه در حبس بود، تنها هم‌بندانش از او مراقبت می‌کردند. پدر دو دختر خردسال که به جرم تحریر چند نگاشت در شبکه‌های اجتماعی دچار مصیبت حبس پنج ساله شده بود، اکنون قربانی حکومتی شده که در این ۴۳ سال شوم و سیاه به بند کشیدن، شکنجه، کشتار و نابود کردن خانواده‌ها تفریح لذت‌بخش جلادان آن بوده است. آدمی از این حجم از قساوت متحیر می‌شود که ساسان‌ها و بهنام محجوبی‌ها با وجود ابتلا به چندین بیماری جسمی و روحی محبوس می‌شوند به گونه‌ای که نه تنها مشمول قانون عدم توانایی تحمل حبس نمی‌شوند بلکه در زندان به سبب عدم رسیدگی جان می‌سپارند؛ گویی ماشین مرگ قوه قضاییه سرِ باز ایستادن ندارد و این‌گونه است که زندانیان سیاسی دیگری، از جمله حسین هاشمی، محمد ترکمانی و چندین تن دیگر هم اکنون مدت یک هفته است که به بند جرایم خشن منتقل شده و در اعتصاب غذا به سر می‌برند و هر لحظه امکان دارد به سرنوشت دردناک علیرضا شیرعلی محمدی دچار شوند که سه سال پیش در همین زندان ناجوانمردانه به قتل رسید.

 ما زندانیان سیاسی تهران بزرگ ضمن تکذیب اطلاعیه سراسر دروغ سازمان زندان‌ها درباره مرگ مظلومانه ساسان نیک نفس، اعمال قوه قضاییه را محکوم می کنیم و از ملت شریف و آزادی‌خواه ایران در داخل و خارج از کشور و تمامی نهادهای حقوق بشری بین‌المللی، عفو بین‌الملل و دیده بان حقوق بشر می‌خواهیم در قبال این جنایت و جنایت‌های از این دست سکوت نکنید چرا که جمهوری اسلامی برای خفه کردن صدای آزادی خواهان هیچ حد و مرزی نمی‌شناسد.»

 اسامی امضا کنندگان این بیانیه: 

۱شاپور احسانی راد 

۲ میلاد ارسنجانی

 ۳ اکبر باقری

 ۴کوروش باقری 

۵ رضا بیج وند 

۶ خالد پیرزاده 

۷ احمد علی حاتمی

 ۸ حمید خرمی 

۷علیرضا خیری

 ۱۰ ایمان دارایی

 ۱۱ احسان دولتخواه

 ۱۲ شهاب سلطانیان

 ۱۳محمد سلمانی

۱۴ رضا طالشیان جلودارزاده

 ۱۵ عبدالحبیب عبدالکریمی 

۱۶داوود عبداللهی 

۱۷ میثم غلامی

۱۸ اکبر فرجی

 ۱۹ علیرضا فرشی

 ۲۰ امیر احسان قاضی

۲۱ پویا قبادی

۲۲ حسین قشقایی

 ۲۳سعید قطان کاشانی

 ۲۴علی قهرمانی

۲۵ فرزاد قهرمانی

۲۶ اسماعیل گرامی

 ۲۷نوید لطیفی

۲۸شهاب نصراللهی

۲۹ علی نوری زاد 

۳۰مسعود وظیفه

]]>منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.