رسانه خبری پیامِ ایرانی

هر قایق ایرانی که نزدیک کشتی‌های ما شود آن را نابود خواهیم کردمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه ۲۳ آوریل در یک کنفرانس خبری در واشینگتن بار دیگر سپاه پاسداران ایران را تهدید کرد که چنانچه قایق‌هایشان در آب‌های خلیج به ناوگان دریایی آمریکا نزدیک شود، نیروی دریایی آمریکا آنها را نابود خواهد کرد.

ترامپ در این مصاحبه گفت:«ما این عملکرد (نزدیک شدن قایق‌های سپاه به ناوگان دریایی آمریکا) را قبول نخواهیم کرد، اگر آنها این کار را انجام دهند، اگر کشتی‌های ما خدمه و دریانوردان شجاع ما را در معرض خطر قرار دهند، من این اجازه را به آنها نمی‌دهم و آنها را نابود خواهیم کرد».
ترامپ اظهار داشت: «این یک تهدید است، وقتی آنها مسلح باشند سلاح‌هایی نباید دست‌کم گرفت روی قایق‌های خود نصب کردندو به کشتی‌های ما نزدیک می‌‌شوند، آنها را هدف قرار خواهیم داد».

ترامپ افزود: «این مسئله در زمان دولت اوباما چندین بار رخ داد من در آغاز شروع کارم این دستور را دادم و هیچ اتفاقی نیفتاد و آنها خوب رعایت کردند و مشکلی وجود نداشت. اما متوجه شدم که دوباره این کار (مزاحمت) را انجام دادند».

رئیس جمهوری آمریکا بامداد چهارشنبه نیز در توییتی نوشت: «دستور دادم اگر قایق‌های ایرانی برای ناوهای نظامی ما مزاحمت ایجاد کنند، آنها را هدف قرار دهند».

اظهارات رئیس جمهوری آمریکا در خصوص تهدید قایق های ایرانی یک هفته پس از گزارش نیروی دریایی آمریکا بیان می‌شود که در آن از مزاحمت قایق‌های تندرو سپاه و عملکرد غیر حرفه‌ای و خطرناک آنها هنگام نزدیک شدن به ناوگان آمریکایی خبر داده بود.

ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا اعلام کرده بود که روز ۱۵ آوریل یازده قایق تندرو نیروی دریایی سپاه به ناوگان دریایی در شمال آب‌های خلیج نزدیک شدند و با رفتاری «غیرحرفه‌ای» و «خطرناک» با سرعت زیاد از جلو و عقب کشتی‌های جنگی آمریکایی رد شدند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.