رسانه خبری پیامِ ایرانی

کاهش زیاد شمار جان باختگان کرونا در آمریکا و ۱۰ مورد جدید ابتلاء در چینمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

پاندمیک کووید ۱۹ از زمان ظهور خود در دسامبر گذشته در چین منجر به مرگ ۱۸۱۰۰۰ نفر و ابتلای بیش از دو میلیون و ۶۰۰ هزار نفر به این بیماری در سراسر جهان شده است.

براساس داده‌های دانشگاه جان هاپکینز، ایالات متحده، طی ۲۴ ساعت گذشته از مرگ بیش از ۱۷۰۰ نفر بر اثر کرونا خبر داد که این تعداد نشان دهنده کاهش قابل توجهی در مقایسه با تلفات روزهای قبل است.

داده‌های منتشر شده دانشگاه جان هاپکینز در ساعت ۲۰:۳۰ به وقت محلی نشان داد، پاندمیک کووید-۱۹ در ایالات متحده در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۷۳۸ نفر را به کام مرگ کشید (در مقایسه با شب گذشته با۲۷۵۱ نفر جان باخته) و مجموع مرگ و میر ناشی از این بیماری همه گیر را در آمریکا به ۴۶٫۵۸۳ مورد رساند.

این در حالی است که مجموع شمار مبتلایان قطعی به کرونا در آمریکا به ۸۴۰ هزار مورد رسیده است.

از سوی دیگر کمیته ملی بهداشت چین، روز پنجشنبه ۲۳ آوریل، تصریح کرد، سرزمین اصلی چین تا پایان ۲۲ آوریل، ده مورد جدید ابتلاء به کرونا را ثبت کرد در حالی که روز قبل، ۳۰ مورد قطعی ابتلاء به کووید ۱۹ در چین ثبت شده بود. درهمین راستا، کاهش در مبتلایان وارد شده از خارج نیز قابل مشاهده است.

به گفته کمیته بهداشت چین، ۶ مورد ابتلای قطعی به کرونا در ۲۳ آوریل شناسایی شدند در حالی که در روز قبل، ۲۳ مورد قطعی ابتلاء به کرونا ثبت شده بود.

کمیته بهداشت چین تاکید کرد که شمار بیماران مبتلا به ویروس کرونا که علائم ابتلاء در آنها مشاهده نشده نیز از ۴۲ مورد در روز گذشته به ۲۷ مورد در ۲۳ آوریل کاهش یافت.

با احتساب این موارد، شمار مجموع موارد تایید شده ابتلاء به کووید ۱۹ در سرزمین اصلی چین به ۸۲۷۹۸ مورد رسید و هیچ مورد مرگ و میر جدید ناشی از کرونا ثبت نشده و آمار جان باختگان چینی، ۴۶۳۲ نفر باقی ماند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.