رسانه خبری پیامِ ایرانی

کرونا در افغانستان؛ مبتلایان به ۱۲۲۶ و بهبودیافتگان به ۱۷۷ نفر رسیدمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه(بهداشت) افغانستان پنج شنبه ۲۳ آوریل در نشست خبری در کابل گفت، در ۲۴ ساعت گذشته ۵۰ مورد مثبت تازه ویروس کرونا در این کشور ثبت شد که با ثبت این موارد آمار مجموع مبتلایان به ۱۲۲۶ نفر و بهبودیافتگان به ۱۷۷ نفر رسید.

به گزارش منابع خبری، فیروز اضافه کرد، این موارد مثبت تازه شامل هرات ۲۱ مورد، قندهار ۱۵ مورد، کابل شش مورد، لوگر چهار مورد، پنجشیر دو مورد، تخار و جوزجان هر کدام یک مورد می‌شوند.

وی علاوه کرد، تا کنون ۴۰ نفر بر اثر ویروس کرونا در افغانستان جان باخته و ۱۷۷ نفر دیگر مصاب به این ویروس بهبود یافته‌اند.

گفتنی است که ویروس کرونا در ۳۲ ولایت افغانستان شیوع پیدا کرده است این کشور ۳۴ ولایت دارد. وزارت صحت عامه این کشور اخیراً اعلام کرد برای مبارزه با کرونا به ۱۰۰ میلیون دالر نیاز است.

از سوی دیگر، وزارت امور خارجه امریکا با نشر اعلامیه ای نوشت، واشنگتن برای مبارزه با ویروس کرونا بیش از ۱۸ میلیون دالر به افغانستان کمک می‌کند.

هم چنان بانک جهانی نیز دوشنبه ۲۰ آوریل اعلام کرد، از ۱۰۰٫۴ میلیون دالر مبلغ ۲۰ میلیون آن به حساب دولت افغانستان ارسال شد. بانک جهانی اخیراً اعلام کرده بود که ۱۰۰٫۴ میلیون دالر برای مبارزه با کرونا به افغانستان کمک می‌کند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.