رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | سالار طاهرافشار از زندان ارومیه به مرخصی اعزام شد


خبرگزاری هرانا – سالار طاهرافشار، فعال ترک (آذربایجانی)، امروز دوشنبه ۲۴ خردادماه، از زندان ارومیه به مرخصی کوتاه مدت اعزام شد. وی در تاریخ ۳۰ فروردین ماه، توسط نیروهای امنیتی در منزل پدری خود بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت یک ساله خود به زندان ارومیه منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰، سالار طاهرافشار، فعال ترک (آذربایجانی)، از زندان ارومیه به مرخصی اعزام شد.

اعزام به مرخصی آقای طاهر افشار برای مدت ۵ روز و با تودیع قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی صورت گرفته است.

سالار طاهر افشار در تاریخ ۲۶ تیرماه سال گذشته در جریان تجمعی اعتراضی در پی فراخوان قبلی و در واکنش به تحولات منطقه در ارومیه بازداشت و نهایتا در تاریخ ۳۱ تیرماه ۹۹ با تودیع قرار ۵۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

آقای طاهر افشار مجددا در تاریخ ۱۰ مهرماه سال گذشته در ادامه اعتراضات گسترده در شهرهای مختلف استان‌های آذربایجان و سایر مناطق ترک نشین در واکنش به تحولات اخیر در منطقه، در ارومیه بازداشت و در تاریخ ۱۱ مهرماه ۹۹ با تودیع قرار آزاد شد. جلسه بازپرسی رسیدگی به اتهامات وی به همراه ۹ تن دیگر پیشتر در آذرماه سال گذشته در شعبه ۸ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ارومیه برگزار شد.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سالار طاهرافشار در تاریخ ۲۴ آذرماه ۹۹ در این شعبه برگزار و از بابت اتهامات “تبلیغ علیه نظام و عضویت در گروه ها و دستجات با هدف برهم زدن امنیت کشور” به ۴ سال حبس تعزیری محکوم شد. وی نهایتا توسط شعبه ۱۳ دادگاه های تجدید نظر استان آذربایجان غربی به ریاست قاضی علیپور و رجبی، از اتهام عضویت در گروه ها و دستجات با هدف برهم زدن امنیت کشور تبرئه و از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

او نهایتا در تاریخ ۳۰ فروردین ماه، توسط نیروهای امنیتی در منزل پدری خود بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان ارومیه منتقل شد.

آقای افشار که در بند جوانان زندان ارومیه نگهداری می شد پیشتر طی یک تماس تلفنی با نزدیکان خود، از انتقال خود به قرنطینه این زندان خبر داد.

سالار طاهر افشار پیش از این نیز به دلیل فعالیت‌های مسالمت‌آمیز خود سابقه بازداشت و محکومیت داشته است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.