رسانه خبری پیامِ ایرانی

رئیس سازمان نظام پزشکی آلمان از اجباری شدن ماسک انتقاد کرد | آلمان | DWفرانک اولریش مونتگومری، رئیس سازمان نظام پزشکی آلمان، نگرانی خود را از مقررات وضع شده در آلمان در باره اجباری شدن زدن ماسک در فروشگاه‌ها و در وسایل نقلیه عمومی اعلام کرد.

مونتگومری روز پنجشنبه چهارم اردیبهشت (۲۳ آوریل) در دوسلدرف در گفت‌وگو با روزنامه “راینیشن پست” با انتقاد از مقررات جدید تعیین شده در سطح آلمان گفت: «من خودم ماسک را از روی ادب و مراعات همبستگی با دیگران می‌زنم، اما تعیین مقررات قانونی برای این کار را اشتباه می‌دانم.»

رئیس سازمان نظام پزشکی آلمان تاکید کرد: «کسی که ماسک می‌زند وضعیت خود را مطمئن می‌بیند و مراعات حداقل فاصله با دیگران را فراموش می‌کند.»

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

مونتگومری خاطر نشان کرد که استفاده نادرست از ماسک حتی می‌تواند خطرناک باشد. به گفته این پزشک هنگام تنفس ویروس‌ها در پارچه ماسک جمع می‌شوند و وقتی ماسک را از صورت بر می‌دارید با لمس پوست صورت احتمال دارد که حتی سریع‌تر به ویروس آلوده شوید.

رئیس سازمان نظام پزشکی در ادامه گفت که استفاده اجباری از ماسک تنها زمانی می‌تواند مفید باشد که از ماسک محافظ واقعی و منطبق با استاندارد پزشکی استفاده شود و در شرایط گسترش ویروس کرونا استفاده از شال و یا روسری برای جلوگیری از انتقال بیماری “مسخره” است.

مونتگومری در عین حال یادآور شد که “ماسک‌های واقعا موثر” موجود برای پرسنل پزشکی، پرستاران و افرادی که در معرض خطر مستقیم انتقال قرار دارند مورد نیاز هستند. رئیس سازمان نظام پزشکی آلمان همچنین در برخوردی انتقادی به مسئولان گفت: «اما شما با ارائه استدلال‌های منطقی در مقابل رقابت سیاستمداران ایالتی در تعیین مقررات تازه چه کاری می‌توانید بکنید؟»

زدن اجباری ماسک از دوشنبه آینده

با شیوع ویروس کرونا و گسترش بیماری کووید ۱۹ در آلمان مقررات رعایت فاصله اجتماعی هفته‌هاست که در این کشور به مورد اجرا گذاشته شده است. از شهروندان آلمان خواسته شده تنها در مواقع ضروری از خانه خارج شوند. پیاده روی افراد یک خانواده با یکدیگر و یا تنها با یک فرد دیگر اما با حفظ فاصله دست کم یک متر و نیمی مجاز است.

کودکستان‌ها، بسیاری از کلاس‌های درسی مدارس و دانشگاه‌ها بسته شده‌اند. مراکز ورزشی و تفریحگاه‌ها و همچنین اماکن فرهنگی مانند موزه‌ها، سینماها و تئاتر‌ها در سراسر این کشور نیز هنوز تعطیل هستند.

هفته گذشته با خطی شدن منحنی آمار مبتلایان به ویروس کرونا در آلمان اعلام شد که فروشگاه‌هایی که کمتر از ۸۰۰ متر مربع مساحت دارند دو باره می‌توانند کار خود را آغاز کنند.

از روز دوشنبه ۸ اردیبهشت (۲۷ آوریل) زدن ماسک در سراسر آلمان اجباری اعلام شده است. به این معنی که شهروندان هنگام خرید از سوپرمارکت‌‌ها و استفاده از وسایل نقلیه عمومی از جمله قطار و اتوبوس باید با ماسک دهان و بینی خود را بپوشانند.

در چندین شهر آلمان از جمله در “ینا” واقع در ایالت تورینگن برای جلوی از شیوع ویروس کرونا از سه هفته پیش زدن ماسک در معابر و مکان‌های عمومی اجباری شده بود. در این شهر استفاده از شال یا روسری به جای ماسک نیز در صورتی که بینی و دهان را بپوشانند مجاز است. بسیاری نیز به این منظور از ماسک‌های دست دوز استفاده می‌کنند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

در کنفرانس ویدئویی هفته گذشته آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و نخست وزیران ایالت‌های فدرال زدن ماسک اجباری برای شهروندان آلمان مطرح نشده بود. سیاستمداران ارشد آلمان تنها توافق کرده بودند که “استفاده از ماسک در زندگی روزمره در وسایل نقلیه عمومی و در فروشگاه‌ها به شدت توصیه می‌شود”.

در آلمان از هفته‌ها پیش مقررات مراعات فاصله اجتماعی و فیزیکی اعمال می‌شود. کارشناسان موسسه تحقیقاتی روبرت کخ و ویروس شناسان آلمان حفظ فاصله دست کم یک متر و نیم تا دو متر از دیگران را به شدت توصیه کرده‌اند. از شهروندان خواسته شده به طور اکید رعایت کنند که از انتقال ترشحات دهان و بینی به افراد دیگر جلوگیری شود.

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در آلمان در حال حاضر نزدیک به ۱۵۱ هزار نفر است. بیش از ۵۳۰۰ نفر نیز در این کشور به دلیل ابتلا به بیماری کووید۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.