رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | صدور حکم اعدام متهم به قتل دو محیط بان زنجانی همزمان با رهایی یک زندانی از چوبه دار


خبرگزاری هرانا – یک زندانی در شهرستان دزفول که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، با گذشت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت. همچنین مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان از صدور حکم اعدام برای متهم به قتل دو محیط بان زنجانی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، رئیس دادگستری شهرستان دزفول از رهایی یک زندانی محکوم به اعدام پس از ۴ سال، در این شهرستان خبر داد.

محمدیار ممبینی گفت: این قتل ۴ سال پیش در یکی از محله‌های دزفول اتفاق افتاد و پس از فوت یک نوجوان تلاش‌های چندین ماهه، شبانه روزی و کسب رضایت اولیه از خانواده مقتول مقدمات صلح آن را مهیا کرد.

وی افزود: اولیای دم بدون دریافت دیه و هیچ گونه شرایط خاصی با هدف توسعه صلح و سازش با کمک‌های مردمی صلح یار و ستاد‌های صبر، ظرفیت‌های انجمن‌های مردم نهاد و همچنین پیگیری مسوولان قضایی و شورا‌های حل اختلاف دزفول رضایت خود را اعلام کردند.

رئیس دادگستری شهرستان دزفول در خاتمه گفت: کارگروه ویژه قتل درخصوص این پرونده تشکیل و پس از انجام اقدامات اولیه پرونده به شعبه ویژه قتل ارجاع داده شد که با محوریت و وساطت مردمی، محلی و عشایری به شعبه ۱۲ صلحی شهری انتقال داده شد.

صدور حکم اعدام متهم به قتل دو محیط بان زنجانی

به گزارش ایرنا، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: متهم به قتل ۲ محیط بان این استان با حکم صادره توسط قاضی رسیدگی کننده به پرونده در یک قدمی اعدام قرار گرفته است.

حسین آبسالان افزود: بر اساس قرائن، شواهد و مستندات و با توجه به بررسی و تحقیقات پلیس آگاهی زنجان همچنین اعتراف صریح متهم دستگیر شده به قتل این ۲ محیط بان، قاضی پرونده به موضوع رسیدگی کرده و حکم بر اعدام داده است.

وی اظهار داشت: موضوع بر روال قانونی پیش می رود و اولیای دم، سازمان و اداره کل حفاظت محیط زیست، پیگیر هستند تا حکم صادره از سوی قاضی پرونده در زنجان پس از تایید مرجع ذیصلاح (دیوان عالی کشور) به مرحله اجرا درآید.

آبسالان با بیان اینکه واحد حقوقی سازمان محیط زیست نیز به جد موضوع را تا حصول به نتیجه پیگیر است و به همین منظور یک وکیل اختصاصی نیز تعیین کرده است، تصریح کرد: متهم پس از شناسایی و دستگیری، اقدام به دروغگویی و فرافکنی کرده و فرد دیگری را نیز به عنوان شریک جرم معرفی کرد اما با توجه به ادله و مستندات و بازجویی های فنی و تخصصی پلیس آگاهی استان زنجان در نهایت به قتل اعتراف کرد.

روز دوشنبه ۱۶ فروردین‌ماه، دو محیط بان به نام‌‌های مهدی مجلل و میکاییل هاشمی در منطقه حفاظت شده “فیله خاصه” استان زنجان، در پی درگیری با متخلفان و بر اثر اصابت گلوله سلاح جنگی، جان خود را از دست دادند.

با گذشت یک روز از این واقعه، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست با کلامی که پنداشته می شود پیگیری های لازمه توسط نیروهای مذکور در زمان مقرر و در تاریکی شب اعمال نشده است، افزود: “هر چه در منطقه گشتیم این دو نفر را پیدا نکردیم تا اینکه با روشنایی هوا جنازه آنها پیدا شد”منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.