پرزیدنت ترامپ حمایت از نیروهای آمریکایی را بسیار جدى تلقى مى ‌کند

به اشتراک گذاشتن


مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده مى گوید پرزیدنت ترامپ برخلاف دولت قبلی آمریکا مسؤولیت مراقبت از نیروهای آمریکایی را بسیار جدی می‌گیرد و از همین رو هشداری جدی به ایران داد.

مایک پمپئو شامگاه چهارشنبه سوم اردیبهشت و در گفت‌وگویی با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز گفت: در دوران اوباما ایرانی‌‌ها ۱۰ ملوان نیروی دریایی آمریکا را گرفتند و جان کری وزیر خارجه وقت، عذرخواهی کرد تا آن‌ها را بازگرداند. ولی پرزیدنت ترامپ روشی کاملا متفاوت دارد.

وزیر خارجه آمریکا افزود: پرزیدنت ترامپ حمایت از نیروهایمان درهرجا که باشند را خیلی جدی می‌گیرد. ما هر آن‌ چه در توان داریم به کار می‌گیریم که هم از نیروهایمان حمایت و هم در مقابل جمهوری اسلامی ایران بازدارندگی کنیم.

مایک پمپئو در ادامه گفت: ایرانی‌ها موشکی نظامی ماهواره‌بر پرتاب کردند. آن‌ها قول داده بودند که تمامی برنامه ماهواره‌ایشان ‌ و برنامه موشکی مرتبط با آن، غیرنظامی باشد ولی سرپرست پرتاب این موشک،‌ حاجی‌زاده، فرمانده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وهمان شخصی است که نیروهایش همین چند هفته پیش، یک هواپیمای مسافربری را هدف قرار دادند و ۱۷۶ انسان بیگناه را کشتند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gifمنبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *