رسانه خبری پیامِ ایرانی

نمایه آلمان در یورو ۲۰۲۰؛ پرده آخر لوو


تیم ملی آلمان

منبع تصویر، Getty Images

اگر تنها یک نفر از تأخیر مسابقات یورو ۲۰۲۰ راضی باشد، کسی نیست جز یوآخیم لوو. زیرا تابستان گذشته، آلمان با افت بسیار پا به مسابقات یورو می‌گذاشت و بسیاری نگران تکرار نتایج ضعیف آنها در جام جهانی ۲۰۱۸ بودند. اما ناگهان به دلیل شیوع کووید-۱۹ مسابقات به تأخیر افتاد. با وجود خط تولید بازیکنان مستعد، تیم ملی آلمان وقت زیادی را صرف بازسازی خود پس از جام جهانی کرد.

البته فدراسیون فوتبال آلمان انتخاب دیگری برای خود باقی نگذاشته بود. زیرا نه تنها آنها پیش از جام جهانی قرارداد یوآخیم لوو را تمدید کرده بودند، بلکه او اصرار داشت که تنها خودش می‌تواند از پس این مأموریت برآید. به جز شکست برابر هلند، آلمان در سال ۲۰۱۹ در زمین مسیر درستی را می‌پیمود.

اما خارج از آن، تصمیم جسورانه لوو در بازنشسته کردن سه بازیکن برجسته، توماس مولر، مت هوملس و جروم بوآتنگ، با استعفای رئیس فدراسیون فوتبال آلمان به دلیل شدت فشارها همراه بود. به نظر می‌رسید تأخیر مسابقات یورو ۲۰۲۰ به آن‌ها فرصت بازیابی مجدد را داده است، اما لوو بیشتر وقتش را صرف اثبات درستی تصمیمش در کنار گذاشتن این سه نفر کرد.

به اعتقاد او، آلمان باید از نظر تاکتیکی برابر تیم‌های برتر انعطاف‌پذیر باشد. اما در این میان، تساوی و باخت‌ با دریافت گل‌های ساده همچنان ادامه داشت و در نهایت سال برای آلمان با باخت سنگین ۰-۶ مقابل اسپانیا خاتمه یافت. این شکست تکان‌دهنده، بدترین نتیجه آلمان از سال ۱۹۳۱ بود و باعث شد آینده لوو زیر سوال برود.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.